Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

ГАРАНТИРАНА ЗАРАБОТКА СО ЛЕСЕН МЕТОД

Дискусија во форумот 'PPD' започната од bazhee, 21 Март 2014.

1. Bubo

Bubo Активен член

Зачленет:
    16 Јули 2012
    Мислења:
    252
    Допаѓања:
    95
    Професија:
    Програмер и веб кодер
    За секоја држава има различни Offer-и и некои даваат повеќе пари некои помалку...

На Crnorizec му/ѝ се допаѓа ова.
  2. FilipD

FilipD Активен член

Зачленет:
    4 Мај 2013
    Мислења:
    220
    Допаѓања:
    78
    Kolku dobivash zavisi od offerot. Dali e pin submit, dali e email/zip etc.

3. bazhee

bazhee Активен член

Зачленет:
    11 Ноември 2013
    Мислења:
    118
    Допаѓања:
    31
    Јас лично ова го пробав со ShareCash дечки. На Microworkers вложив 20$. Првите 2 недели заработив околу 20$. Вложеното се дуплираше, арно ама изгледа не треба многу за да дознаат па ми го суспендираа акаунтот. По некое време го пробав пак методов, плаќав по минимална за комплетирање како и на почетокот, арно ама НИКОЈ не изврши. Откако видов дека не бива така решив да плаќам по $0.90. И нормално дечките од India што имаа free offers комплетираа јас им плаќав нив $0.90, а нивните leads кај мене носеа по $0.60.
    ROI-то отиде во минус. Вложив $20, заработив $15.4 (имав 2-3 leads по $1.2). Не пробувајте, веќе не работи.

4. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Да се надоврзам на темава, пред 2-3 месеци и јас го пробав истото ама со Fiverr исто со Индија и ShareCash... успеавме да се исконтактираме надвор од Фивер му платив 5$ за да ми кликне секој ден по еднаш наредните 10 дена и прифате, му платив друг гиг и останавме во контакт од него добив само еднаш, другите денови ништо а кликал човекот ми покажа и скрееншот и видео со датата и слично... во случајов минус излегов.

Метод 2:
    - Е сега немам размозгано на колку време може истиот човек да ти кликне на ShareCash и да ти направи повеќе од еднаш.. (се си мислев дека на 24 часа, а изгледа не било така).
    А друга работа ова можеби би функционирало ако за 5$ ти исклика на повеќе различни страни ShareCash, ADW... кој би биле и од која држава да се бара чоек? Кажете некое мислење да пробаме да ја средиме работава како шо треба ако е возможно повторно...
    Али сепак за 5$ е многу тешко да се најде таков шо ќе кликне на повеќе сајтови..... што мислите?

5. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    мислам дека со кликање не ти врши работа, мора да ја заврши понудата. Повеќето понуди кои вредат се US, UK, CA, AU и останати напредни држави. Индија и да има понуди тие се толку нисти што не ти се исплати. Тоа не е начинот на кој ова функционира, сам да кликаш не е интернет заработка нели?

6. bazhee

bazhee Активен член

Зачленет:
    11 Ноември 2013
    Мислења:
    118
    Допаѓања:
    31
    Мислам дека ова би можело само со некој добар маркетинг трик само треба да го осмислиме
    Во право си

7. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    нема што посебно да се измислува. Правиш добра страна, т.е наоѓаш нешто што на сите им е потребно, над него правиш една добра страна и поставуваш понуда. Имаше еден тип што направил фејк Facebook Password Crack и растури со заработка. Јас пред многу години кога имав време, седев на Yahoo Answers и кога некој ке побараше некој крак за игра, во истиот момент правев фејк крак и го поставував на моја страна и му одговарав на неговото прашање со адреса до мојата страна. Растурав од заработка.

8. bazhee

bazhee Активен член

Зачленет:
    11 Ноември 2013
    Мислења:
    118
    Допаѓања:
    31
    Растурам од заработка.. :D

9. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    11 клика се ништо за да можеш да направиш било какава анализа, рачунај дека ти требаат едно 200 клика и ако од нив ти конвертираат 2-4 би требало да бидеш задоволен.

10. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Не мислев на обични кликови неубаво напишав на брзина... на завршена понуда во целост во различни денови од ист само еднаш ја брои.
    А колку одиме во иднина видно е дека е намалена заработката, со обични сајтови и блог како што гледма не се лажат повеќе само со убави веб.

11. alderson

alderson Нов член

Зачленет:
    20 Јануари 2018
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Професија:
    Front-End Developer
    гарантирано губење време

12. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    1,922
    Допаѓања:
    788
    Од страниве кога е креирана темава само Sharecash постои како што гледам, се обидов да го најдам мојот акаунт и ова беше тоа што ме “пречека„ на dashboard.

13. alderson

alderson Нов член

Зачленет:
    20 Јануари 2018
    Мислења:
    6
    Допаѓања:
    0
    Професија:
    Front-End Developer
    На кој начин функционира ова??

14. bazhee

bazhee Активен член

Зачленет:
    11 Ноември 2013
    Мислења:
    118
    Допаѓања:
    31
    Дечки случајно се вратив да ѕирнам на форумов после 3 години... И самиот не можам да си поверувам што се сум правел и колку неисплатливо е ова.. Трошете го своето време, мозок и пари, интернетот е полн со изненадувања и шанси да заработите. Поздрав blagoja1 :)

15. Jovan

Jovan Нов член

Зачленет:
    12 Февруари 2016
    Мислења:
    11
    Допаѓања:
    3
    Пополнуваат CPA понуди за да симнат фајл. Подобро оди со директ контент локер од AWM или OgAds.

Сподели: