ГАРАНТИРАНА ЗАРАБОТКА СО ЛЕСЕН МЕТОД

Дискусија во форумот 'PPD' започната од bazhee, 21 Март 2014.

1. Bubo

Bubo Активен член

Зачленет:
    16 Јули 2012
    Мислења:
    252
    Допаѓања:
    95
    Професија:
    Програмер и веб кодер
    За секоја држава има различни Offer-и и некои даваат повеќе пари некои помалку...

На Crnorizec му/ѝ се допаѓа ова.
  2. FilipD

FilipD Активен член

Зачленет:
    4 Мај 2013
    Мислења:
    220
    Допаѓања:
    78
    Kolku dobivash zavisi od offerot. Dali e pin submit, dali e email/zip etc.

3. bazhee

bazhee Активен член

Зачленет:
    11 Ноември 2013
    Мислења:
    117
    Допаѓања:
    31
    Јас лично ова го пробав со ShareCash дечки. На Microworkers вложив 20$. Првите 2 недели заработив околу 20$. Вложеното се дуплираше, арно ама изгледа не треба многу за да дознаат па ми го суспендираа акаунтот. По некое време го пробав пак методов, плаќав по минимална за комплетирање како и на почетокот, арно ама НИКОЈ не изврши. Откако видов дека не бива така решив да плаќам по $0.90. И нормално дечките од India што имаа free offers комплетираа јас им плаќав нив $0.90, а нивните leads кај мене носеа по $0.60.
    ROI-то отиде во минус. Вложив $20, заработив $15.4 (имав 2-3 leads по $1.2). Не пробувајте, веќе не работи.

4. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Да се надоврзам на темава, пред 2-3 месеци и јас го пробав истото ама со Fiverr исто со Индија и ShareCash... успеавме да се исконтактираме надвор од Фивер му платив 5$ за да ми кликне секој ден по еднаш наредните 10 дена и прифате, му платив друг гиг и останавме во контакт од него добив само еднаш, другите денови ништо а кликал човекот ми покажа и скрееншот и видео со датата и слично... во случајов минус излегов.

Метод 2:
    - Е сега немам размозгано на колку време може истиот човек да ти кликне на ShareCash и да ти направи повеќе од еднаш.. (се си мислев дека на 24 часа, а изгледа не било така).
    А друга работа ова можеби би функционирало ако за 5$ ти исклика на повеќе различни страни ShareCash, ADW... кој би биле и од која држава да се бара чоек? Кажете некое мислење да пробаме да ја средиме работава како шо треба ако е возможно повторно...
    Али сепак за 5$ е многу тешко да се најде таков шо ќе кликне на повеќе сајтови..... што мислите?

5. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    650
    мислам дека со кликање не ти врши работа, мора да ја заврши понудата. Повеќето понуди кои вредат се US, UK, CA, AU и останати напредни држави. Индија и да има понуди тие се толку нисти што не ти се исплати. Тоа не е начинот на кој ова функционира, сам да кликаш не е интернет заработка нели?

6. bazhee

bazhee Активен член

Зачленет:
    11 Ноември 2013
    Мислења:
    117
    Допаѓања:
    31
    Мислам дека ова би можело само со некој добар маркетинг трик само треба да го осмислиме
    Во право си

7. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    650
    нема што посебно да се измислува. Правиш добра страна, т.е наоѓаш нешто што на сите им е потребно, над него правиш една добра страна и поставуваш понуда. Имаше еден тип што направил фејк Facebook Password Crack и растури со заработка. Јас пред многу години кога имав време, седев на Yahoo Answers и кога некој ке побараше некој крак за игра, во истиот момент правев фејк крак и го поставував на моја страна и му одговарав на неговото прашање со адреса до мојата страна. Растурав од заработка.

8. bazhee

bazhee Активен член

Зачленет:
    11 Ноември 2013
    Мислења:
    117
    Допаѓања:
    31
    Растурам од заработка.. :D

9. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    650
    11 клика се ништо за да можеш да направиш било какава анализа, рачунај дека ти требаат едно 200 клика и ако од нив ти конвертираат 2-4 би требало да бидеш задоволен.

10. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Не мислев на обични кликови неубаво напишав на брзина... на завршена понуда во целост во различни денови од ист само еднаш ја брои.
    А колку одиме во иднина видно е дека е намалена заработката, со обични сајтови и блог како што гледма не се лажат повеќе само со убави веб.

Сподели: