• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

ГАРАНТИРАНА ЗАРАБОТКА СО ЛЕСЕН МЕТОД

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
За секоја држава има различни Offer-и и некои даваат повеќе пари некои помалку...
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
А каква врска има државата што ќе ја одбереш?Од секое симнување од различни земји зависи колку добиваш при секое симнување?
Kolku dobivash zavisi od offerot. Dali e pin submit, dali e email/zip etc.
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Јас лично ова го пробав со ShareCash дечки. На Microworkers вложив 20$. Првите 2 недели заработив околу 20$. Вложеното се дуплираше, арно ама изгледа не треба многу за да дознаат па ми го суспендираа акаунтот. По некое време го пробав пак методов, плаќав по минимална за комплетирање како и на почетокот, арно ама НИКОЈ не изврши. Откако видов дека не бива така решив да плаќам по $0.90. И нормално дечките од India што имаа free offers комплетираа јас им плаќав нив $0.90, а нивните leads кај мене носеа по $0.60.
ROI-то отиде во минус. Вложив $20, заработив $15.4 (имав 2-3 leads по $1.2). Не пробувајте, веќе не работи.
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Да се надоврзам на темава, пред 2-3 месеци и јас го пробав истото ама со Fiverr исто со Индија и ShareCash... успеавме да се исконтактираме надвор од Фивер му платив 5$ за да ми кликне секој ден по еднаш наредните 10 дена и прифате, му платив друг гиг и останавме во контакт од него добив само еднаш, другите денови ништо а кликал човекот ми покажа и скрееншот и видео со датата и слично... во случајов минус излегов.

Метод 2:
- Е сега немам размозгано на колку време може истиот човек да ти кликне на ShareCash и да ти направи повеќе од еднаш.. (се си мислев дека на 24 часа, а изгледа не било така).
А друга работа ова можеби би функционирало ако за 5$ ти исклика на повеќе различни страни ShareCash, ADW... кој би биле и од која држава да се бара чоек? Кажете некое мислење да пробаме да ја средиме работава како шо треба ако е возможно повторно...
Али сепак за 5$ е многу тешко да се најде таков шо ќе кликне на повеќе сајтови..... што мислите?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
мислам дека со кликање не ти врши работа, мора да ја заврши понудата. Повеќето понуди кои вредат се US, UK, CA, AU и останати напредни држави. Индија и да има понуди тие се толку нисти што не ти се исплати. Тоа не е начинот на кој ова функционира, сам да кликаш не е интернет заработка нели?
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Мислам дека ова би можело само со некој добар маркетинг трик само треба да го осмислиме
мислам дека со кликање не ти врши работа, мора да ја заврши понудата. Повеќето понуди кои вредат се US, UK, CA, AU и останати напредни држави. Индија и да има понуди тие се толку нисти што не ти се исплати. Тоа не е начинот на кој ова функционира, сам да кликаш не е интернет заработка нели?
Во право си
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Мислам дека ова би можело само со некој добар маркетинг трик само треба да го осмислиме

нема што посебно да се измислува. Правиш добра страна, т.е наоѓаш нешто што на сите им е потребно, над него правиш една добра страна и поставуваш понуда. Имаше еден тип што направил фејк Facebook Password Crack и растури со заработка. Јас пред многу години кога имав време, седев на Yahoo Answers и кога некој ке побараше некој крак за игра, во истиот момент правев фејк крак и го поставував на моја страна и му одговарав на неговото прашање со адреса до мојата страна. Растурав од заработка.
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
2byRMSY.png

fz7DfAZ.png

Растурам од заработка.. :D
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
11 клика се ништо за да можеш да направиш било какава анализа, рачунај дека ти требаат едно 200 клика и ако од нив ти конвертираат 2-4 би требало да бидеш задоволен.
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Не мислев на обични кликови неубаво напишав на брзина... на завршена понуда во целост во различни денови од ист само еднаш ја брои.
А колку одиме во иднина видно е дека е намалена заработката, со обични сајтови и блог како што гледма не се лажат повеќе само со убави веб.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Од страниве кога е креирана темава само Sharecash постои како што гледам, се обидов да го најдам мојот акаунт и ова беше тоа што ме “пречека„ на dashboard.
z0E7kD8.png
 

alderson

Нов член
Зачленет/а
20 јануари 2018
Мислења
6
Реакции
0
На кој начин функционира ова??
Од страниве кога е креирана темава само Sharecash постои како што гледам, се обидов да го најдам мојот акаунт и ова беше тоа што ме “пречека„ на dashboard.
z0E7kD8.png
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Дечки случајно се вратив да ѕирнам на форумов после 3 години... И самиот не можам да си поверувам што се сум правел и колку неисплатливо е ова.. Трошете го своето време, мозок и пари, интернетот е полн со изненадувања и шанси да заработите. Поздрав blagoja1 :)
 
На врв Дно