• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

ГАРАНТИРАНА ЗАРАБОТКА СО ЛЕСЕН МЕТОД

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Овој метод работи за сите PPD страни (FileIce, ShareCash и др..)
Има само една лоша страна, а тоа е дека треба да имате минимален почетнички влог. Околу 10$. Еве го методот.
Најпрво правите класичен текст фајл во notepad со краток текст напишан од вас ( може и да биде некој код). Следно е да го прикачите на некоја од PPD веб страните. Откако ќе го направите ова, се регистрирате на microworkers.com и објавувате оглас за работа. Во мениото одбирате дека ви требаат луѓе да симнуваат фајл. Цената која ја плаќате од едно симнување нека биде поголема од минималната. Минималната е $0.25, вие плаќајте $0.30.
Сега е најважниот дел. На MicroWorkers можете да отстраните односно да наведете од кои држави да бидат луѓето кои ќе ги симнуваат фајловите. Проверете го ова на вашата страна и насочете ги најплатените симнувачи кон вашиот линк. Претежно најплатено е симнувањето од Франција па секогаш таа нека ви биде во листата. Наведете дека е задолжително оние кои ќе го симнат вашиот фајл да ви го испратат текстот што се наоѓа во него и нивната IP адреса, за да можете да проверите дали навистина симнале и да ги исплатите. Вложете во ова околу 10$. За 10$ вие ќе добиете 33 симнувања на вашиот фајл кои ако се симнуваат од Франција ќе ви донесе заработувачка од 2$ до 20$ по симнување. Да земеме просечно 5$ од секој симнат фајл вие ќе вложите 10$, a ќе добиете 165$. Тоа се лесни 155$.
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Тој на микроwоркерс да не е глуп да заврши Pin Submit кој ќе го кошта 25-30$ за да ти донесе тебе 20$ а него профит 0.3?
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Си го пробал ова ?
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Тој на микроwоркерс да не е глуп да заврши Pin Submit кој ќе го кошта 25-30$ за да ти донесе тебе 20$ а него профит 0.3?
Па тие сигурно ако знаеле толку многу, за CPA ќе го работеле тоа а не да се мача на microworkers.. има некој почетници шо 0.3 му е доволно..


Методов го имам видено во повеќе ebooks, но мислам дека на microworkers тоа не е дозволено.. ако е така многу лесни пари се + autopilot..
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Кога ќе го пробаш, тогаш можеш да гарантираш :)
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Ова е еден од методите од член на форумот на BOK1CA и тој има поставено слики на тој форум со гарантираност дека има заработено..
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Па тие сигурно ако знаеле толку многу, за CPA ќе го работеле тоа а не да се мача на microworkers.. има некој почетници шо 0.3 му е доволно..


Методов го имам видено во повеќе ebooks, но мислам дека на microworkers тоа не е дозволено.. ако е така многу лесни пари се + autopilot..
Сакав да кажам дека ако поставиш ти за Франција он треба да плати од неговиот телефон 20$ за да му донесе профит 0.3$ а уствари тој ќе биде во загуба 19.7$. Малку нелогично ми е тоа... Али ако мислите дека ќе ви работи баш за франција пробајте си ја среќата :)
 

conArtist

Член
Зачленет/а
1 февруари 2014
Мислења
68
Реакции
36
Сакав да кажам дека ако поставиш ти за Франција он треба да плати од неговиот телефон 20$ за да му донесе профит 0.3$ а уствари тој ќе биде во загуба 19.7$. Малку нелогично ми е тоа... Али ако мислите дека ќе ви работи баш за франција пробајте си ја среќата :)
Веројатно има и такви дибеци, не ме чуди да ти кажам право, можно е. :)
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Тоа треба да е голем идиот. А такви големи идиоти ретко се трудат да заработат пари на microworkers :)
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Покрај PIN submit нема некој друг survey за FR?
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
На мрежата со која што јас работам нема :)
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Значи оваа заработка е сигурна, но не мора да значи дека ако денес ти вложиш 10$, дека утре ќе имаш 150$. Ако ме сфаќате што ви зборувам.. Треба време за глупаците да се најдат и да ја завршат оваа работа... Оној што ми го кажа методов ми наведе да ги оставам Франција, USA, Canada и уште неколку држави. Е сега ако добро плаќаш на пример по $0.7 од едно симнување, за многу кратко време ќе добиеш заработка. Размислете логички и паметно. Голем е бројот на идиоти што оди да работи на MicroWorkers мислејќи дека ќе добие некоја солидна заработка. А ние да речеме дека сме попаметни од нив знаеме да го искористиме нивниот труд.
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
хаха и јас имав слична идеа пред 2 години, да зеам некоја понуда од некоја цпа мрежа и да ги плакам на микро за да ми пополнуваат сурвеј(некој бесплатен што е за нив,што на пример ќе треба само да попунат емаил) и да си кеширам али ја баталив работава, имаше некоја гачка поради што не работеше а и ме мрзеше да се бафтам со микроворкерс :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
На minuteworkers ова функционираше, сајтот беше со дупло повеќе понуди од microworkers а сега истот згаснал.
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Во кои CPA/PPD компании е дозволено да користиш страници како microworkers? Ако имат некоја таква, јас ќе пробам и ќе пишам овде резултати.
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
ова би функционирало , највероватно доколку сервисот има бесплатно да пополнат survey или слично..
јас работам со CPAlead , таму не сум сретнал нешто такво..
како што пиша Ilishev и кај мене се со Pin Submit, тешко дека ова ќе успее на овај начин..
овај метод го имам читано на повеќе сајтови...
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
ова би функционирало , највероватно доколку сервисот има бесплатно да пополнат survey или слично..
На adscendmedia има можност да се исклучат cellular понудите, но не е дозволено користење на сајтови како microworkers.
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Мене се ми се гледа како ова да е застарен метод, и работа со minuteworkers
а сега само се споделува со microworkers .
На иста тема на други форуми нема наидено на добар коментар и потврда дека на вистина сеуште работи овај метод вака...
 

Traktor4e

Нов член
Зачленет/а
27 март 2014
Мислења
2
Реакции
0
Овој метод работи за сите PPD страни (FileIce, ShareCash и др..)
Има само една лоша страна, а тоа е дека треба да имате минимален почетнички влог. Околу 10$. Еве го методот.
Најпрво правите класичен текст фајл во notepad со краток текст напишан од вас ( може и да биде некој код). Следно е да го прикачите на некоја од PPD веб страните. Откако ќе го направите ова, се регистрирате на microworkers.com и објавувате оглас за работа. Во мениото одбирате дека ви требаат луѓе да симнуваат фајл. Цената која ја плаќате од едно симнување нека биде поголема од минималната. Минималната е $0.25, вие плаќајте $0.30.
Сега е најважниот дел. На MicroWorkers можете да отстраните односно да наведете од кои држави да бидат луѓето кои ќе ги симнуваат фајловите. Проверете го ова на вашата страна и насочете ги најплатените симнувачи кон вашиот линк. Претежно најплатено е симнувањето од Франција па секогаш таа нека ви биде во листата. Наведете дека е задолжително оние кои ќе го симнат вашиот фајл да ви го испратат текстот што се наоѓа во него и нивната IP адреса, за да можете да проверите дали навистина симнале и да ги исплатите. Вложете во ова околу 10$. За 10$ вие ќе добиете 33 симнувања на вашиот фајл кои ако се симнуваат од Франција ќе ви донесе заработувачка од 2$ до 20$ по симнување. Да земеме просечно 5$ од секој симнат фајл вие ќе вложите 10$, a ќе добиете 165$. Тоа се лесни 155$.

најдобро другар ти е Peerfly имаш добри оффери и не гледај франција пушти ги француските офери на мира бидејки од почеток на француски офери зема 10 евра така да само погресна инвестиција најдобро ако почнуваш со ова ти е PeerFly и USA оффери има добри офери над 3$ кој добро конвертираат позз
 

Crnorizec

Нов член
Зачленет/а
22 јануари 2015
Мислења
20
Реакции
2
А каква врска има државата што ќе ја одбереш?Од секое симнување од различни земји зависи колку добиваш при секое симнување?
 
На врв Дно