Дневник Втор интернет маркетинг дневник

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Сеуште незнам многу добро во интернет маркетингот сум направил само 50 долари и тоа Мај.Аце ми предложи и јас да направам дневник па си реков ајде.

Главна Цел
Да соберам 100 $

Краен Рок
1 Јули 2012

CPA Компанија
Peerfly

Методи кои ќе ги користам
видео маркетинг,форум маркетинг,social bookmark,pastebin и нешто друго што ќе ми предложите

Ден 1
ќе постирам нов пост откако ке заввршам денешниот ден
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Ајде нека се множат дневници.
Кажи ми повеќе за Pastebin како го користиш? линкови објавуваш на него наместо редирект со блог?
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Аце - Прам негде 5-6 new pastes,во кои вклучувам линк до блогот(со кој прам редирект до понудата) и линк до видеото на youtube.И под него ставам многу голем број keywords.

Иначе денес одбрав една понуда,најдов добри keywords.Па напрајф нов блог и ја ставив скриптата за редирект, па напрајв едно видео на windows movie maker со неколку слики.После го кладоф на youtube и се разбира ги кладов keywords и у дескрипшн линко до блого.После зедоф го пингував видеото на pingomatic.com pingler.com pingoat.com потоа најдоф еден човек од warriorforum кој ми даде околу 1000 и нешто free backlinks и исто така го кладоф видеото,блого на freebacklinks.co.in freebacklinktool.com/my-account backlinkin.com/submit-backlinks backlink101.com/submit.php socialmarker.com/
Па немав баш време нешто друго да напрам сеа се вратиф пред малце дома и време е повторно да се фатам за работа.Ноќва прекувреме ке работам.Планирам да напрам 10тина-20тина видеа и да ги аплоадирам на мојот акаунт подоцна да ги пингувам.О и заборавив напрајв на pastebin неколку pastes за понудата која ја промовирав.
Моментално имам 9.60$ искачаат добро и претходните понуди кои сум ги промовирал! Не чекајте дечки фаќајтесе за работа испаѓа добра пара од ова.

Заборавив - Исто така го ставив видеото na vagex.com , на овај акаунт кој аплодирам видеа имам само 5-6 и тие се за понуди и од него се држам чисто до правилата и не спамовам, заборавив исто така преѓе влегоф со друг акаунт и коментираф по видеа и оставав линк до моето видое.

---------- Испратено во: 04:10 AM ---------- Претходното мислење е испратено во: 12:10 AM ----------

Вечерва поќето праеф муабет со Viksa и сеа пред малце се фатив за работа.Направив 10 видеа и ги аплоадираф на еден акаунт потоа ги кладоф на linklicious.me Са утре имам баги книги за читање па така да утревечер пак излеа ке продолжам со повеќе видеа.Моментално имам 11.40$ Добра ноќ
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Денешниот ден повеќе читаф околу форуми и научиф неколку работи.Исто така најдоф една многу интересна страна која ќе ја објавам утре.Направив на незе две видеа едно за истата понуда која ја промовирав вчера и го објавив видеото додека денес одбрав нова понуда зедоф keywords,направив нов блог,и направив ново видео.Исто така кладоф на pastebin линкови и големи keywords па сега чекам да земам на vagex кредити да ги ставма новите две видеа да добијам нешто лајкови и коментари.Утре ќе земам ке направам ново видео за новата понуда што ја одбраф и ке направам околу 10-30 видеа и ќе ги аплоадирам на нови акаунти.Најдоф метод за да не ви излегува верифицирањето на youtube - ко ќе се регистрирате во телефонски број оставетего нормалното(389) и нема да ви побара верификација.Сега си легнувам и моментално имам 17.60$
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Денес пак се скапаф од читање на форуми.Напрајф едно видео и го дуплираф на video spin blaster 18 пати така истото видео го аплаодираф на ноф акаунт кој го направив преѓе.И ги ставив сите линкови од видеата на linklicious.Исто така денес слегоф две видеа за некакоф си Zombie Attack in Miami видоф дека тоа е најбарано во америка па ставив линк во дескрипш до моја понуда, не оти знам дали од тоа добиф трафик мака ми е да проверувам.Али сепак нека стои таму.Моментално имам 24.60$ и остануваат уште 75.40$ за дневникот да биде успешен.Има време се надевам ќе успеам да соберам 100 долари пред 15 јуни...:)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Дали прикачуваш на други сервиси освен Youtube и ако да колку трафик имаш преку тие сервиси?
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Не.. не прикачувам шознам имам 2-3 пати прикачено ама не ќе да имам трафик од ниф.
Иначе од вторнико вечерта немаф фатено работа,чекаф да завршиме со сколијата и да се одморам малце.Така да денес фатив нова понуда напрајв видео промовирав и нешто од старата понуда исто така промовирав и на wikispaces
Иначе моментално имам 53.50$ па без никаква работа за 5 дена 25$ од autopilot што ми доаѓа трафико од видеата на јутуб. :=)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Бравос :D Јас до сега имам 3 клика на понудата, ниедна конверзија :D кај и да е ... ке бидне :p
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Здраво,еве веќе сега сме Јули и е 3 часот после полноќ.За месец дена направив 294$.Многу сум задоволен, и сфатив дека колку повеќе работиш,толку повеќе пари правиш.Целта ми беше 100 долари а јас направив три пати од тоа.Ги користеф истите методи цело време што ги наведов погоре. :D
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Браво аце баш ми е мило за тебе се надевам тaка ке продолжиш ;)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Честитки aleksandar4o!
Немам што да кажам друго освен браво за секој твој труд и секако одлична заработка на CPA со кој како што кажа претходно прв пат се сретнуваш со овој тип.
Само ќе ти кажам да продолжиш понатака со исто темпо, пробај и некои други понуди па да очекуваме и друг дневник во иднина.

Си извади пари за на одмор :)
 

DAFFY DUCK

Член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
62
Реакции
12
Веб-страница
visioncorrectionreview.info
Паметно што ја објавивте темава и на Фејзбук!
Иначе aleksandar4o сакам да те прашам шо книги или литератури читаш, нешто онака да ни предложиш ако не ти е мака :)http://ibiz.mk/members/aleksandar4o.154/
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Не сум сигурен дали читал некои .pdf книги ама мислам дека сите трикови ги има прочитано на форумов :)
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Браво аце баш ми е мило за тебе се надевам тaка ке продолжиш ;)
Фала,ти посакувам успех и тебе.
Честитки aleksandar4o!
Немам што да кажам друго освен браво за секој твој труд и секако одлична заработка на CPA со кој како што кажа претходно прв пат се сретнуваш со овој тип.
Само ќе ти кажам да продолжиш понатака со исто темпо, пробај и некои други понуди па да очекуваме и друг дневник во иднина.

Си извади пари за на одмор :)
Да да прв пат,за CPA прочитав од Виктор и неговиот дневник па решиф и јас да направам еден.Ќе пробам и други понуди и повеќе се разбира. Да да тоа во главно да баш сум среќен :D

Иначе почнав со Почетнички Метод На заработка до CPA темата е креирана од Виктор и е во CPA подфорумот.А потоа да читав нешто али во главно се држев кон советите на Виктор,и благодарение на Викса стигнаф дотука каде што сум сега.Се разбира труд и максимална работа = пари!! Иначе имаше три книги кои мора да ги прочитате во врска со CPA напишете на гугл CPA Millionaire 3 Ebooks нешто така беше од WarriorForums ќе најдете линк за download.И да прашам дали некој користи Payoneer? Ако користи ќе го молам да пиши ПП или да врати тука.Му посакувам успешна заработка на секого!!
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
Александар4о брат ми користи картичка на Payoneer ,него можеш да го прашаш подетално на скајп утре:)Иначе фала:)
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Александар4о брат ми користи картичка на Payoneer ,него можеш да го прашаш подетално на скајп утре:)Иначе фала:)
Брат ти е stefan_v така? Добро ќе му пишам на скајп кога ќе биди уклучен... Нема проблем :)
 
На врв Дно