Во што да инвестирам?

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Здраво :)

Значи направив некој долар летово, и ми останаа околу 200-250$ .
Сега се мислам во што да инвестирам, не ми иди на памет некоја добра идеја..
Сум мислел да купам нешто како zenpooster, друго не ми паднало на памет..
Значи ми треба нешто што ќе биде аутопилот, што нема да треба многу работа...
Значи нешто како софтвер или незнам што, што ќе можам да нудам услуги на фивер или сл..

Благодарам :))
 

Ilishev

VIP
Зачленет/а
11 јули 2013
Мислења
393
Реакции
237
Направи си веб страна, постави Адсенсе, плати си СЕО експерт некој од форумов. За неполн месец ќе си ги вратиш парите ;)
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Scrapebox? Ставив прашалник за поискусните да одговорат дали(сеуште)вреди оваа алатка за парите.
 

default

Истакнат член
Зачленет/а
14 јуни 2012
Мислења
248
Реакции
125
Направи си веб страна, постави Адсенсе, плати си СЕО експерт некој од форумов. За неполн месец ќе си ги вратиш парите ;)

Ќе ја разгледам опцијава, звучи добро!

Тенк ју :)

Scrapebox? Ставив прашалник за поискусните да одговорат дали(сеуште)вреди оваа алатка за парите.

Сум мислел дали да ја купам алаткава, некој вика не вреди некој вреди..
И малце покомплицирано било, требало да имаш познавања, да ја проучуваш блалбал..
 

Seophisticated

Истакнат член
Зачленет/а
4 ноември 2011
Мислења
196
Реакции
55
Scrapebox секогаш ќе вреди за парите ако си во Micro Niche полето. Земи го преку bhw за 47 долари.
Инаку се учи за помалку од 2 недели, има туторијали по јутуб. Врши многу работа за High PR линкови. Ќе ви требаат и проксиња за него. Private се во просек по 1$ прокси, но и public вршат работа само треба да најдете free софтверче за пребарување и ќе ги користите "Elite"
 
На врв Дно