Во што би можеле да се вложат 200$

NickyyOH

Нов член
Зачленет/а
18 јануари 2013
Мислења
30
Реакции
7
Веб-страница
www.brdaroski.com
Како што кажува насловот во што би можеле да се вложат околу 200$..?
До сега беше шо беше но повеќе фивер и сите слични сајтови опаднаја барем за мене.
Е сега размислувам за купување на некој бот или било што, нешто од што би можело да се добива една просечна плата.
Сите мислења се добредојдени
 

Dimemk

Активен член
Зачленет/а
9 април 2012
Мислења
254
Реакции
39
Веб-страница
infospot.com.mk
Како што кажува насловот во што би можеле да се вложат околу 200$..?
До сега беше шо беше но повеќе фивер и сите слични сајтови опаднаја барем за мене.
Е сега размислувам за купување на некој бот или било што, нешто од што би можело да се добива една просечна плата.
Сите мислења се добредојдени


Осмели се направи го првиот чекор. Ти сам ако не знаеш што да започнеш бизнис, ние никогаш не би можеле да ти помогнеме, со тоа што не знаеме што воопшто ти лежи на тебе.
Немој само да одговориш „Баш се можам да работам, дајте предлог и почнувам“. Со 200 долара во некој бизнис можеш да направиш голем чекор (почеток), а во некој ќе треба уште дупло да вложиш.
А така :)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Осмели се направи го првиот чекор. Ти сам ако не знаеш што да започнеш бизнис, ние никогаш не би можеле да ти помогнеме, со тоа што не знаеме што воопшто ти лежи на тебе.
Немој само да одговориш „Баш се можам да работам, дајте предлог и почнувам“. Со 200 долара во некој бизнис можеш да направиш голем чекор (почеток), а во некој ќе треба уште дупло да вложиш.
А така :)

со тие пари нема да можеш да правиш по една просечна плата.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Adsense му е мајката сега. Купи домен и хостинг, направи блог и апдејтувај го секој ден, некаде накај 20 статии кога ке имаш, стави адсенс и фурај. Овоа се ке те кошта не повеќе од 50$ ( збореме за годишно хостинг и домено нели секако е на година време ) другите 150$ иди купи си нешто :D
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Adsense му е мајката сега. Купи домен и хостинг, направи блог и апдејтувај го секој ден, некаде накај 20 статии кога ке имаш, стави адсенс и фурај. Овоа се ке те кошта не повеќе од 50$ ( збореме за годишно хостинг и домено нели секако е на година време ) другите 150$ иди купи си нешто :D

да со услов да си многу добар со пишување, и да знаеш супер англиски, да одбереш добри киворди, и да донесеш посети...
 
  • Like
Реакции: kon

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Па да.... фејсбук тука може да помогне со посетите... ке направе еден фан пејџ ке става слики и такви ствари... после ке продолже на блогчето да става, и исто како филмовизија и таквите сајтови, на секој клик реклама се отвара, и со тоа они добиват пари :)
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Па да.... фејсбук тука може да помогне со посетите... ке направе еден фан пејџ ке става слики и такви ствари... после ке продолже на блогчето да става, и исто како филмовизија и таквите сајтови, на секој клик реклама се отвара, и со тоа они добиват пари :)

па тоа не е адсенсе, си ги помешал работите...
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Можат да се вложат во многу работи. Но се зависи од твојата креативност.
Многу е битно да вложиш во нешто што го знаеш и да се шириш. Почни од тоа што веќе го знаеш. Едноставно зголеми го. :D
 

Marko

Член
Зачленет/а
16 јануари 2013
Мислења
40
Реакции
31
Ја би во CPA најдобро. Со тие пари ќе направам 3 клипа спремни со се вебстрани и преведени на Француски.
 

DarkNebula

Нов член
Зачленет/а
22 октомври 2013
Мислења
4
Реакции
1
Купи некое ефтино машинче и терај занает на улица и по нет.
 
На врв Дно