Видео плеер

makedon4e

Член
Зачленет/а
21 ноември 2011
Мислења
117
Реакции
2
Знам дека овој форум можеби и не е вистинското место за вакво прашање, бидејќи не се работи за интернет заработка, но индиректно е поврзано со тоа.

Сакам да направам видео плеер за мој веб сајт. Не знам точно која програма да ја користам, па некој кој е повеќе запознат околу ова ако може да ми помогне со тоа што ќе ми одговори која е најсоодветна програма за изработка на видео плеер за веб страна.

Исто така, туторијал за изработка на видео плеер би бил добредојден.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Има неколку софтверски решенија за креирање на флеш плеер за твојот сајт, но лично јас би те советувал да користиш готови плеери како што е flowplayer кој е многу користен и е бесплатен и е доста лесен за подесување.

PlayerDIY можеш да го пробаш за изработка на видео плеер:
Код:
http://www.playerdiy.com/
 

makedon4e

Член
Зачленет/а
21 ноември 2011
Мислења
117
Реакции
2
Да, го знам flowplayer, но проблемот е што треба да се има платена верзија за да го нема логото нивно во долниот лев агол.

Овој вториот, ќе го пробам и ќе ве известам дали е добар.
 

makedon4e

Член
Зачленет/а
21 ноември 2011
Мислења
117
Реакции
2
Дали некој знае како може да се постави реклама пред почеток, за време или после видеото на JW player или Flow player?

Гледам во примерите дека најчесто се поставувани со OpenX ads, ама не знам точно како треба тоа да оди.

Дали некој може да ми помогне?
 
На врв Дно