Ве молам за совет од поискусните

PetarSk1990

Нов член
Зачленет/а
30 јули 2016
Мислења
8
Реакции
3
Веб-страница
familylifestyle.net
Пред неколку дена стартував една веб страна www.familylifestyle.net која се бави со совети за млади мајки, за бременост, за убавина, љубов, здрава исхрана итн. Сеуште нема многу трафик, единствениот трафик е оној што го носам преку ФБ групата, преку бустови и преку останатите акаунти на социјални мрежи а тоа е преку сила по некои 50+ посети дневно (за овие 3, 4 дена). Што би направиле вие за да го зголемите сообраќајот? Дали е рано да почнам со адсенс?

Ви благодарам =)
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
рано е за адсенс, а за друго незнам што уште би правел, продолжи вака и види дали ке ти се зголеми трафикот
 

PetarSk1990

Нов член
Зачленет/а
30 јули 2016
Мислења
8
Реакции
3
Веб-страница
familylifestyle.net
рано е за адсенс, а за друго незнам што уште би правел, продолжи вака и види дали ке ти се зголеми трафикот
иначе наменета е за странски пазар, тоа заборавив да напоменам.. А кога е право време за адсенс? Откога ќе се зголеми трафикот итн?
 

Колман

Активен член
Зачленет/а
5 мај 2012
Мислења
182
Реакции
99
Мора да вложив време и пари во страната ако сакаш поголем трафик. Со спамање со фб групи нема да добиеш ништо.

Најпрво среди со сеото на страната, оптимизирај ја убаво, па после гради и линкови. Ако не рангираш на гугл немаш шанса за редовен трафик и нема шанса за заработка.
 

PetarSk1990

Нов член
Зачленет/а
30 јули 2016
Мислења
8
Реакции
3
Веб-страница
familylifestyle.net
Мора да вложив време и пари во страната ако сакаш поголем трафик. Со спамање со фб групи нема да добиеш ништо.

Најпрво среди со сеото на страната, оптимизирај ја убаво, па после гради и линкови. Ако не рангираш на гугл немаш шанса за редовен трафик и нема шанса за заработка.
фала ти.. А кога е правилно време за адсенс?
 

kiko

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
278
Реакции
105
па коа ке имаш над 500+ дневни посети мислам но можеш ти да ставиш и порано ако сакаш
 

PetarSk1990

Нов член
Зачленет/а
30 јули 2016
Мислења
8
Реакции
3
Веб-страница
familylifestyle.net
па коа ке имаш над 500+ дневни посети мислам но можеш ти да ставиш и порано ако сакаш
ахам... Треба и да најдам некој добар пост од овде каде што детално ќе прочитам се за адсенс =)
 
  • Like
Реакции: kiko

posteryu

Член
Зачленет/а
21 јули 2012
Мислења
7
Реакции
2
За веб и фан страната.
-Линкот на сајтот кон фејсбук фан страната треба да се отвора во нов прозор.
-Дизајнирај убава cover слика за фан страната со повеќе мали сликички на мајки и деца (вака изгледа дека е земено од google images)
-На фан страната треба да имаш Таб во која ќе се вчитува твојот сајт. пример:
https://www.facebook.com/skillswebdesign/app/208195102528120/

-На сајтот треба да имаш вирален линк за споделување кој ќе се појавува во Табот. со редирект до веб страната pdf-то или веб
страната кој ќе се појавува во Табот.
Пример:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/37767167/Checktravelrisk/index.html

Напиши >Сподели и ќе добиеш pdf фајл со обука за млади мајки за молзење на млеко со специјален апарат.<
За апаратот направи посебна страна со објаснување.Потоа за апаратот ќе си направиш ниче и ќе поставиш афилиате линкови од
производот од Амазон или др.
Линкот SHARE постави го со слика кај All popular за да се гледа прв во табот при автоматско прилагодување на страната во табот.
Пример: (Download)
https://www.facebook.com/Checktravelrisk/app/208195102528120/

-Слајдерот поради скриптите не се покажува во Табот и можеш да направиш едноставна мини веб страна во која можеш да
поставиш и adsense.
Пример:
https://www.facebook.com/Checktravelrisk/app/137541772984354/
-Направи уште 2-3 табови на фан страната за ничето со слајдер слики и музика.
Пример:
https://www.facebook.com/3dPanelWall/app/221460014534454/
https://www.facebook.com/Checktravelrisk/app/195646697137509/
https://www.facebook.com/Sportprediction-693595190779124/app/208195102528120/
https://www.facebook.com/sportpredictionmacedonia/app/266224890138398/

- Направи Photo carousel на фан страната дизајнирај убави слики постави линкови на сликите и зачлени се во 50-ина слични групи и
полека спамирај со линкот од carousel-от.Пример
https://www.facebook.com/posteryu/posts/10209544628713161

-Направи евент во секоја група и во него копирај го Photo carousel-от.Постави датум за следната година за почеток на евентот за да
се гледа повеќе време од десната страна на групата.Кога набрзо ќе те банираат или избришат евентот повикај ги пријателите
да го копираат твојот carousel повторно во нов евент во групата.

Фејсбук те следи и ако многу го употребуваш во групи и евенти и не почнеш со платена реклама за 2 недели ќе почне да ти
ги брише сликите од carousel-от зашто му претставуваш некаква конкуренција за платен оглас
Пример
https://www.facebook.com/events/1025882507499006/permalink/1025882667498990/

Не постои едноставен и убав wordpress дизајн и затоа ќе ти треба footer на веб страната каде ќе треба да се вчита делумно фејсбук
фан страната од Page Plugin ,twitter акаунт и flickr слики.
Пример:
http://ikos.mk/chektravelrisk/

За жал сето ова е само мал почеток и ќе ти треба 5-6 месеци за читање учење и 12 часовно работно време и ортак кој ќе прави seo
и ќе ги прати новостите на Google alerts и ќе ги прилагодува за на твојот сајт да не личат на copyrate .
( Имаш околу 77% Unique текст на повеќе постови на веб страната)

ЗАТОА ШТО:
Ние само бараме муштерии за facebook google amazon ebay и другите машини за пари кои кога сакаат банираат и ги менуваат
правилата за да си го дуплираат профитот.
Друга можност за да ја забрзаш работата ти е да се пријавиш кај Чешелковски и да слушаш како тој набрзина лупи пара од светските бизниси !
П.С.
Надвор од темава ,за фејсбук фан страни
http://www.internetzarada.org/showthread.php?tid=13235&page=4


-
 

PetarSk1990

Нов член
Зачленет/а
30 јули 2016
Мислења
8
Реакции
3
Веб-страница
familylifestyle.net
За веб и фан страната.
-Линкот на сајтот кон фејсбук фан страната треба да се отвора во нов прозор.
-Дизајнирај убава cover слика за фан страната со повеќе мали сликички на мајки и деца (вака изгледа дека е земено од google images)
-На фан страната треба да имаш Таб во која ќе се вчитува твојот сајт. пример:
https://www.facebook.com/skillswebdesign/app/208195102528120/

-На сајтот треба да имаш вирален линк за споделување кој ќе се појавува во Табот. со редирект до веб страната pdf-то или веб
страната кој ќе се појавува во Табот.
Пример:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/37767167/Checktravelrisk/index.html

Напиши >Сподели и ќе добиеш pdf фајл со обука за млади мајки за молзење на млеко со специјален апарат.<
За апаратот направи посебна страна со објаснување.Потоа за апаратот ќе си направиш ниче и ќе поставиш афилиате линкови од
производот од Амазон или др.
Линкот SHARE постави го со слика кај All popular за да се гледа прв во табот при автоматско прилагодување на страната во табот.
Пример: (Download)
https://www.facebook.com/Checktravelrisk/app/208195102528120/

-Слајдерот поради скриптите не се покажува во Табот и можеш да направиш едноставна мини веб страна во која можеш да
поставиш и adsense.
Пример:
https://www.facebook.com/Checktravelrisk/app/137541772984354/
-Направи уште 2-3 табови на фан страната за ничето со слајдер слики и музика.
Пример:
https://www.facebook.com/3dPanelWall/app/221460014534454/
https://www.facebook.com/Checktravelrisk/app/195646697137509/
https://www.facebook.com/Sportprediction-693595190779124/app/208195102528120/
https://www.facebook.com/sportpredictionmacedonia/app/266224890138398/

- Направи Photo carousel на фан страната дизајнирај убави слики постави линкови на сликите и зачлени се во 50-ина слични групи и
полека спамирај со линкот од carousel-от.Пример
https://www.facebook.com/posteryu/posts/10209544628713161

-Направи евент во секоја група и во него копирај го Photo carousel-от.Постави датум за следната година за почеток на евентот за да
се гледа повеќе време од десната страна на групата.Кога набрзо ќе те банираат или избришат евентот повикај ги пријателите
да го копираат твојот carousel повторно во нов евент во групата.

Фејсбук те следи и ако многу го употребуваш во групи и евенти и не почнеш со платена реклама за 2 недели ќе почне да ти
ги брише сликите од carousel-от зашто му претставуваш некаква конкуренција за платен оглас
Пример
https://www.facebook.com/events/1025882507499006/permalink/1025882667498990/

Не постои едноставен и убав wordpress дизајн и затоа ќе ти треба footer на веб страната каде ќе треба да се вчита делумно фејсбук
фан страната од Page Plugin ,twitter акаунт и flickr слики.
Пример:
http://ikos.mk/chektravelrisk/

За жал сето ова е само мал почеток и ќе ти треба 5-6 месеци за читање учење и 12 часовно работно време и ортак кој ќе прави seo
и ќе ги прати новостите на Google alerts и ќе ги прилагодува за на твојот сајт да не личат на copyrate .
( Имаш околу 77% Unique текст на повеќе постови на веб страната)

ЗАТОА ШТО:
Ние само бараме муштерии за facebook google amazon ebay и другите машини за пари кои кога сакаат банираат и ги менуваат
правилата за да си го дуплираат профитот.
Друга можност за да ја забрзаш работата ти е да се пријавиш кај Чешелковски и да слушаш како тој набрзина лупи пара од светските бизниси !
П.С.
Надвор од темава ,за фејсбук фан страни
http://www.internetzarada.org/showthread.php?tid=13235&page=4


-
Кој цар си ти човече =) Фала ти, има ептен работа уште, знам.. Али се полека полека ќе биде =) Али со советов растури, фала уше еднаш
 

posteryu

Член
Зачленет/а
21 јули 2012
Мислења
7
Реакции
2
Не постои едноставен и убав wordpress дизајн и затоа ќе ти треба footer на веб страната каде ќе треба да се вчита делумно фејсбук
фан страната од Page Plugin ,twitter акаунт и flickr слики.
Пример:
Сменет линк
http://ikos.mk/securitytraveladvice/
 

vlatkom

Нов член
Зачленет/а
4 април 2014
Мислења
31
Реакции
2
nekoj sovet za ime na fb strana? stranata ima 6000 lajkovi, treba nekoe cool ime za da privlece uste poveke.
 
На врв Дно