Ве молам за помош !!!

gorannn

Нов член
Зачленет/а
14 јуни 2014
Мислења
1
Реакции
0
Епа вака јас сум нов на странава сакам да заработам но незнам како незнам ништо ако сака некој да ми објасни на кратко што да правам имам многу слободно време и да го искористам правилно. Ви благодарам многу.
 

Мане

Член
Зачленет/а
6 февруари 2014
Мислења
101
Реакции
17
Знаеш англиски? како за почеток fiverr.com
 

conArtist

Член
Зачленет/а
1 февруари 2014
Мислења
68
Реакции
36
Е сеа и ти... Не даваат пари од читање.

Нека прочита еден метод и нека го проба одма. Препорачувам да чита Success stories
Не даваат пари од читање? Искрено, многу погрешно размилување имаш. Јас не му велам да чита црковна литература... не заебавај. :)
Дечкото како што си кажа и самиот, не знае апсолутно ништо, труп (без навреда до Горан). Веројатно слушнал од некој дека може да се заработува на интернет (или не сакајќи налетал на реклама од Чешелко), па се зачленил на форумов.

За да бидеш успешен во ИМ ти требаат пошироки познавања, од повеќе области. Да научиш како функционираат стварите во позадина, па да можеш да ги користиш, максимално. Колку повеќе учиш, толку повеќе се зголемува креативноста и способноста за размислување outside of the box. Ако тој веднаш почне да применува некој метод, без никакви други познавања, ќе заглави од старт, ќе се демотивира пошто нема да знае зошто не може да заработи ни долар дневно, а други, со истиот тој метод прават илјадници.

Еве земи се ти за пример. Водеше PPI дневник, најверојатно си прочитал success story од некој, си видел дека заработува стотици долари дневно, па си рекол зошто да не го пробам истото и јас. Ама виде и самиот дека не е така едноставно, не е само "прочитај метод и пробај го одма". :) Веројатно си се чудел како е можно тој да заработува стотици долари дневно, а ти едвај $0.30 долари. Сепак, тој правел нешто поразлично од тебе, нешто што ти не си го знаел во тој момент, па затоа имал и повеќе успех од тебе.
 
  • Like
Реакции: kiko
На врв Дно