Веб сајтови кои лично вие сте ги изработиле

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Тоа и сакаше да му го пишам, ама ај викам да не се праам сеа нај паментен :D
Е сеа не те сватив најбаш. Ај појасни се ако сакаш, пошто не те сватив дали ова беше за мене. Фала.
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
stefan_v..
супер ти испаднало сајтчево на крај :)
чисто, модерно, минимал.. в.најс!

само да ти обрнам внимание на нешто?
ко ќе кликнам најдоле, таму кај што пише кој го има направено сајтот...
кај тебе ко ќе кликнам, ме носи на: http://macedononius.com/
искорегирај си ;-)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
@Stefan_V за BlackHat се однесуваше :D
 

BlackHat

Активен член
Зачленет/а
22 јуни 2012
Мислења
132
Реакции
52
Стефан на кој сајт работиш (од кој сајт е овој клиент), ако не е тајна? :)
Јас работам на oDesk.
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
stefan_v..
супер ти испаднало сајтчево на крај :)
чисто, модерно, минимал.. в.најс!

само да ти обрнам внимание на нешто?
ко ќе кликнам најдоле, таму кај што пише кој го има направено сајтот...
кај тебе ко ќе кликнам, ме носи на: http://macedononius.com/
искорегирај си ;-)
Корегирано. Фала многу. Имам многу сајтови направено, али не ми текнало да си стаам кредити. Решив сеа да стаам на последниов кој го завршив во и ете сум згрешил. Исто така го правам новиот сајт за http://macedonius.com/
Clean & Sexy! :)
Али еве почнувам и јас CPA сериозно па може ќе подоставам правење сајтови, а може и на одмор деновиве да одам, али ништо не е сигурно кај мене.
Планирам уште еден Маркетинг дневник од денес-утре, попосле ако имам време да пишам повеќе.
Освен сајтови тука се и мобилни апликации, и еве еден сајт за продавање коли кој има врска со API, па и тоа треба да го правам.
Стефан на кој сајт работиш (од кој сајт е овој клиент), ако не е тајна? :)
Јас работам на oDesk.
Нарачката за сајтот е од партнерите од Канада.
Ти што работиш? Ми требаат јаки луѓе кои си ја знаат работата заедно да работиме.
За мене најдолем проблем е наоѓањето работа. А вака некој друг ми наоѓа работа, добро платена. Сеа не е незнам колку али ете почнав, не со сите, но во догледна иднина да - за неколку дена.
Имам партнери јаки луѓе, кои ќе те купат, продадат 10 пати, и продадат на твојата родена мајка. Тоа од Домениканска република е најдобар продавач(го прогласиле) на незнам што, за бизнис консултинг и така натака. :)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
macedoninus.ком не ми отвара да знаеш :)
а macedonius.ком отвара :D
 

BlackHat

Активен член
Зачленет/а
22 јуни 2012
Мислења
132
Реакции
52
Корегирано. Фала многу. Имам многу сајтови направено, али не ми
Нарачката за сајтот е од партнерите од Канада.
Ти што работиш? Ми требаат јаки луѓе кои си ја знаат работата заедно да работиме.
За мене најдолем проблем е наоѓањето работа. А вака некој друг ми наоѓа работа, добро платена. Сеа не е незнам колку али ете почнав, не со сите, но во догледна иднина да - за неколку дена.
Имам партнери јаки луѓе, кои ќе те купат, продадат 10 пати, и продадат на твојата родена мајка. Тоа од Домениканска република е најдобар продавач(го прогласиле) на незнам што, за бизнис консултинг и така натака. :)

Работам PHP/jQuery, cURL и Python, али сега сум презафатен со advertising и backlinks, немам време да седнам онаму да работам.
 

makedon4e

Член
Зачленет/а
21 ноември 2011
Мислења
117
Реакции
2
Стефан доколку ти треба партнер/помош можеш да ме контактираш преку ПП. Одлично ги познавам html и css, а знам и php.
 

Toni st

Нов член
Зачленет/а
19 ноември 2012
Мислења
9
Реакции
0
Веб-страница
www.turlitava.com
Еве сајт што спонтано го направив, темата е моја, само основата ми е од готова тема....
turlitava.com
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Ми се допаѓа... ама нем да е основата од друга тема а ти само сликичките да си ги сменил од плави у црвени :p Иначе... баш добра тема имаш... ова со храна која делува најдобро на мозокот ме заинтересира, сеа ке го читнам :)
 

Toni st

Нов член
Зачленет/а
19 ноември 2012
Мислења
9
Реакции
0
Веб-страница
www.turlitava.com
Ми се допаѓа... ама нем да е основата од друга тема а ти само сликичките да си ги сменил од плави у црвени :p Иначе... баш добра тема имаш... ова со храна која делува најдобро на мозокот ме заинтересира, сеа ке го читнам :)

Хаха, не е, не е... се научив да ги мењам од корен, барем тоа не ми е проблем :) Не би сакал да имам тема што ја имаат многу :) Полека, полека си ја усовршувам... сеа сум на потег да го мењам слидерот, тој ми е од темата :) Thanks.. :)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Тоа можеш да го решиш со додаток... ги има премногу веќе :D
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Што е со текстот на nbdesignstudio ? :D Очи ми искараа :D А и замаглени ти се буквите :D За веб дизајн со менија се користат чисти, и сега uppercase текстови :) Портфолиото, претпоставувам слики треба да имаш таму, нешто, не ги отвара...

Вториов сајт, купен ти е, или кракиран имаш Artisteer ?
 

NickyyOH

Нов член
Зачленет/а
18 јануари 2013
Мислења
30
Реакции
7
Веб-страница
www.brdaroski.com
Многу делови од nbdesignstudio не се довршени, затоа ништо не ти отвара. :)
 
На врв Дно