Веб сајтови кои лично вие сте ги изработиле

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Верувам дека овде има повеке веб дизајнери кои работеле за повеке фирми. Да си почнам јас ...

Имам направено 2 страни и тоа за хостинг. И двете се паднати, не постојат веке, а исто така ја имам кодирано од 0 мојата страна... На нејзе ги има 2те страни кои сум ги правел за хостинг.

Код:
www.darkoefremov.com
 

Div4o

Нов член
Зачленет/а
7 мај 2012
Мислења
6
Реакции
0
Веб-страница
www.makpcworld.net
vrteska.ibiz.cc
makpcworld.net
alexmgym.con.mk
поранешен makwarez.net
поранешен adrian-gaxha.com
поранешен salon-hera.com
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Па имам направено еден темплејт, хостинг, за продажба.
Код:
power.usa.cc/demo

имам и еден реферал кој и не е толку битен
Код:
referralsystem.tk

во момент правам еден сајт, кој мислам дека ќе е доста побаруван ;)
 

Vengeance

Член
Зачленет/а
27 февруари 2012
Мислења
73
Реакции
2
Веб-страница
antisportisti.com
АСМ
Код:
www.antisportisti.com

Весели Јаболчиња - онлајн детско списание
Код:
www.veselijabolcinja.com

Rainbow Entertainment
Код:
www.rainbowenter.com

Melody
Код:
www.melodytetovo.com

Pegasus ELS
Код:
www.pegasusels.com

Сајт за плетење
Код:
www.vesnaknitting.com

АСМ и Весели Јаболчиња се на платен хост, другите имаат бесплатен и можно е моментално да не функционираат. Пегасус е во изработка... :)

Најново што работам е портал... а што портал, ќе видите :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
@Vengeance се работи за сајтови кои лично си ги направил од 0. Од твоите линкови само 2-3 работат и истите се на Wordpress со готова тема.
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
@Vengeance, среди си ги сајтовите, или премести ги на поасален хостинг.
Код:
An error occurred while reading CGI reply (no response received)

Иначе само првите 2 линка ги отвара и мислам дека веќе имам видено вакви теми :/
 

Cataclysm

Нов член
Зачленет/а
3 јануари 2012
Мислења
16
Реакции
1
Код:
http://fejskorici.com/

Сај што го направив „набрзина“, мислам дека идеата е уникатна за македонски сајт, ама незнам како да го направам попостен :/
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
многу ти е добра идеата, мислам дека треба да побараш некој овде ако има така популарни фан страници, да привлечеш внимание, 200 души да стаат од твоите корици, после сами доаѓаат!
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
КУЛ е сајтов ! И инаку... корицата „Ѓавол“ не е ѓавол него е kyubi :) Лисицата од наруто :D
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
Код:
http://fejskorici.com/
Сај што го направив „набрзина“, мислам дека идеата е уникатна за македонски сајт, ама незнам како да го направам попостен :/


па за почеток можеш на вашата фан страница да го објавиш, после по неколку купони и да се рекламирате на фејсбук
Корици е субјект на X² Productions и не е е ниту поврзан ниту пак одобрен од страна на Facebook.
На 16,307 лица им се допаѓа X² Productions
 

Vengeance

Член
Зачленет/а
27 февруари 2012
Мислења
73
Реакции
2
Веб-страница
antisportisti.com
Аа... моја грешка! :)

Се извинувам! :)

Иначе тоа што јас го правев од 0 не личеше на ништо! :)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
@UnlockBoot ова ми личи на вордпрес... ти ја правеше темата или ?
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
http://renofix.ca/
Клиентов маста ми ја извади, еден пребирлив, али еве го завршив сајтот и изгледа како што он сака. :)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Да те прашам, логото ти му го правеше ? И шо се жалеш, супер е изработено :D Ногу е кул :D
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Да те прашам, логото ти му го правеше ? И шо се жалеш, супер е изработено :D Ногу е кул :D
Логото не, тоа е од ThinkMachine, партнери од Канада. Имам и од Доменикана, САД, Нов Зеланд. :)
 
  • Like
Реакции: kon

BlackHat

Активен член
Зачленет/а
22 јуни 2012
Мислења
132
Реакции
52

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Супер дизајн. Колку време ти требаше за да го направиш? Или користеше некој темплејт?
Криво ми е цената ја договоривме за темплејт, а на крај ништо од темплејтот, сум си работел и графика и CSS... Имам и други сајтови, али овој пошто ме измачи ми е посебен. :)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Тоа и сакаше да му го пишам, ама ај викам да не се праам сеа нај паментен :D
 
На врв Дно