• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Веб дизајн, прашање

Copka1987

Нов член
Зачленет/а
31 мај 2013
Мислења
42
Реакции
6
имам веб за продажба на продукти и би сакал да го тргнам Add to cart
може некој да помогне
ИТНО Е!
 

LaFea

Член
Зачленет/а
3 ноември 2013
Мислења
89
Реакции
35
можеби ќе може да помогне некој ама објасни малку подетално... од каде ти е Add to cart? wordpress plugin? amazon?
 

Dame1612

Нов член
Зачленет/а
5 декември 2013
Мислења
1
Реакции
0

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
детали...

зашто немаме форум 'hire a freelancer' ?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
имам веб за продажба на продукти и би сакал да го тргнам Add to cart
може некој да помогне
ИТНО Е!

која ти е поентата ако имаш веб продавница а посетителите немаат како да купат? Non-sense
 
  • Like
Реакции: kon

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
која ти е поентата ако имаш веб продавница а посетителите немаат како да купат? Non-sense

Па најверојатно ќе служи само за листање на продуктите, како каталог некако.
 

Bojan

Член
Зачленет/а
9 март 2012
Мислења
79
Реакции
42
Прва опција, види чудото што го користиш дали има вградена опција за користење без add to card функционалност.

Втора опција, десен клик на копчето, inspect element (ако си на хром), види ја класата на елементот шо сакаш да го скриеш. Влези во цсс фајлот и пиши .klasataNaKopceto{ display:none; }

Трета опција ти е модифицирање на плагинот/темата/скриптата/модулот/шоидае.... не ти препорачувам.
 
  • Like
Реакции: kon
На врв Дно