• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Веб дизајн, прашање

Hristijan :)

Нов член
Зачленет/а
5 април 2012
Мислења
51
Реакции
0
Дали некој има представа на што платофрма е дизајниран сајтот kajgana.com, се рабира ако не е тајна :D а и доколку не знаете дајте совет или тип на што е полесно сличен да се изработи сличен како кајгана wordpress или joomla или некоја друга платформа
 

stefan_v

Ninja
Зачленет/а
26 ноември 2011
Мислења
828
Реакции
307
Веб-страница
macedonius.com
Kajgana.com е на Drupal, ама јас ти го препорачувам WordPress, бидејќи е подобрар и од Joomla, особено за портали. :)
 

Martinovski

Администратор
Зачленет/а
21 декември 2011
Мислења
154
Реакции
32
Кајгана = Drupal < Joomla! < Wordpress
Кип калм и цепај Wordpress ;)
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Еј знаеш шо... такви блогови, портали, сајтови... имаш превише. Мотика, Кајгана... од овие Пулс, Гуру и разно разни други портали. Нели се малце досадни овие идеи више ?
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Еј знаеш шо... такви блогови, портали, сајтови... имаш превише. Мотика, Кајгана... од овие Пулс, Гуру и разно разни други портали. Нели се малце досадни овие идеи више ?

не да се досадни туку се преку К**
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
И кога викаш више сличен како Кајгана, тоа значи копија на кајгана. Не е ни идеја тоа... него е копија.
 

Hristijan :)

Нов член
Зачленет/а
5 април 2012
Мислења
51
Реакции
0
Не мислев да направам копија на кајгана, него знаев дека не е ни на wordpress ни на joomla, и прашав што е... фала на сите за одговорите и подршката само сакав да знам на што платформа е праен btw мојот сајт t.e. мојот проект ќе го одложам за подоцна
 
На врв Дно