Бришење на текст од слика

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Прашање до дизајнерите, дали може да се избрише текстот од сликава:
http://i.imgur.com/SQAfJy9.gif
Потребно е да се избрише се што е обележано на сликава за да потоа се вметнат друг текст.
За возврат како благодарност 1500+ поени Addmefast акаунт кој што истите поени можете да ги искористите за што сакате.
Thanks in advance.
 

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Евего резултатот од мојот обид,
slika_bez_tekst.gif

Единствено не можев да го избришам текстот каде што пишува 1000 fans, и затоа ставив некоја боја слична на позадината. Има и подобри дизајнери на фоумов од мене, се надевам дека тие успешно ќе го избришат текстот.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Фала океј е, имаш ПП.
 
На врв Дно