• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Бесплатно огласување bin.mk

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
Здраво дечки,

https://www.bin.mk/ е нов сервис за бесплатни огласи на Автомобили, Станови, Куќи, Мобилни телефони, laptop компјутери и други категории. Знаете дека веќе има два слични сајтови ( pazar3 i reklama5 ), и единствена разлика е што bin.mk нуди подобри филтри при пребарување.

Очекувам ваше мислење (критики/сугестии) од било кој аспект: брзина, дизајн, оптимизација за гугл.

Поздрав
 

OuttheWoRlD

Нов член
Зачленет/а
19 декември 2018
Мислења
7
Реакции
0
Здраво дечки,

https://www.bin.mk/ е нов сервис за бесплатни огласи на Автомобили, Станови, Куќи, Мобилни телефони, laptop компјутери и други категории. Знаете дека веќе има два слични сајтови ( pazar3 i reklama5 ), и единствена разлика е што bin.mk нуди подобри филтри при пребарување.

Очекувам ваше мислење (критики/сугестии) од било кој аспект: брзина, дизајн, оптимизација за гугл.

Поздрав
не е добро,на вордпресс сигурно не си го направил?
Барај друга тема..
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
Што не е добро? Дизајнот?
Иначе не е во ВП правен.
 

OuttheWoRlD

Нов член
Зачленет/а
19 декември 2018
Мислења
7
Реакции
0
Што не е добро? Дизајнот?
Иначе не е во ВП правен.
да дизајнот на темата,а не ми е јасно што криеш ?
Ако не е на вп,која платформа користиш напиши,да знаеме за која тема можам да ти помогнам,да го подобриш повеќе вебсајтот
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
нема што да се крие. не е готова скрипта, кастом код е. Иначе кога прашав за критики/сугестии мислев да ми посочиш UX/design, не да ми помогнеш со кодот, така да не разбирам што е битно дали е ВП или не.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Дизајнот изгледа онака чист но сметам дека треба уште работа околу функционалностите, да речеме дека сакам да пребарам огласи за кола во Велес само, треба од лево да го барам Велес и ако го нема да кликнам на „Прикажи Повеќе“ па да ми се појават останатите градови.

Наместо тоа може горниот срч бар да се модифицира малце со тоа што ќе има опција (опционално) да се избере и град со dropdown мени.
Во срчот наместо „Внеси текст“ што е малку збунувачки можеш да пишеш „Што бараш?“ или како кај овие појакиве “BMW, iPhone, Samsung, LG„ и со тоа ќе се знае за обичните корисници дека тоа е местото за да пребараат.

Делот „Слични огласи“ зафаќа голем простор под огласот, може да се подредат по 3 во ред на пример наместо еден под друг.
Ова е на кратко од тоа што забележав. Инаку брзината на вчитување е одлична.
 
На врв Дно