Бесплатен CPA редиректор

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
пазете на што налетав:
сервис кој овозможува гео-таргетирање на посетителите и усмерување на различни URL-ови.
односно, ако некој ви пројде низ линкот а е од UK, а имате CPA понуда која е наменета само за USA, штета да пропуштите traffic.
епа овој сервис ви го нуди тоа за безпари :)

а има и видео и све си е фино објаснето:


ова, во комбинација со content locker и prosper202 и ќе имате одличен увид во аналитиката за да имате основа за tweak-ување на кампањите.
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
а да, сајтот се вика http://w3max.net/ и не верувам дека уште долго ќе биде free :)
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Јас доколку на понуда(американска) влези друг посетител(од друга држава) имам наместено Country Redirect од Peerfly и го носи на FileIce,така да на FileIce некои пополнуваат surveys а јас си правам пари :D Иначе сега ќе ја разгледам страната,фала за споделувањето.
 
  • Like
Реакции: kiko

besy

Истакнат член
Зачленет/а
7 јануари 2012
Мислења
312
Реакции
119
Оваа опција ја има и на adscendmedia за да ја користите одете:
Tools---->Super URL
Можете да правите редирект само на понудите од adscendmedia.
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Дали некој знае слична страница? Оваа за жал е падната еве повеќе месеци, а ми вршеше супер работа..
 

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Фала многу за ова Милтон.. Малку доцна ти враќам ама не го искористив, па сеа сум во план.[DOUBLEPOST=1389547020,1389287688][/DOUBLEPOST]Уххх не ми се најде баш... Бидејќи ми требаше за др. на пр да ставам 2 урлс (1 за ус, 1 за др држави) и да добиен еден краен урл кој ќе врши редирект луѓето од УС да идат на тој урл што ќе го посетат а другите на другио урл.... А ова има линк локер таму ќе барам некој друг сега еве ќе го пробам CpaClickz
 
На врв Дно