Барам СЕО Мајстор

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
странава е супер, продуктот е лудница!

но страната не е воопшто СЕО friendly има еден куп супер информации но користи некој Wordpress кој симулари Bootstrap. Мора да се поделат страните на посебни URl со Wordpress незнам како но со Bootstrap тоа се постигнува, со тоа што страната ке го има истиот ефект со скрол, но кога ке кликнеш на линк од навигација, во урл ке се појави новата страна.

Јас да сум сопственик на овој продукт, прво би почнач со платено рекламирање би побарал добра SEM агенција, која ке почне од старт со ППЦ и добар keyword research, сигурен сум дека има многу слични продукти за кучуња кои би можеле да конвертираат на ваков продукт.

ако провериш на Google нема ама баш ниедна страна индексирано освен легалните страни:
https://www.google.com/search?q=sit...e&es_sm=0&ie=UTF-8#q=site:lishinu.com&start=0
 

daceee90

Член
Зачленет/а
4 август 2013
Мислења
21
Реакции
3
странава е супер, продуктот е лудница!

но страната не е воопшто СЕО friendly има еден куп супер информации но користи некој Wordpress кој симулари Bootstrap. Мора да се поделат страните на посебни URl со Wordpress незнам како но со Bootstrap тоа се постигнува, со тоа што страната ке го има истиот ефект со скрол, но кога ке кликнеш на линк од навигација, во урл ке се појави новата страна.

Јас да сум сопственик на овој продукт, прво би почнач со платено рекламирање би побарал добра SEM агенција, која ке почне од старт со ППЦ и добар keyword research, сигурен сум дека има многу слични продукти за кучуња кои би можеле да конвертираат на ваков продукт.

ако провериш на Google нема ама баш ниедна страна индексирано освен легалните страни:
https://www.google.com/search?q=site:lishinu.com&oq=site:lishinu.com&aqs=chrome..69i57j69i58.861j0j4&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8#q=site:lishinu.com&start=0

фала на коментарите :) вака платено огласуванје согурно, но зборот ми беше за оптимизација кој што би предложил и кој би можел да помогне на било каков начин (нормално, плакаме за тоа).
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Горански, bootstrap само му ја праве страната Responsive. Така да скрола тоа се праве со обичен html5 код <section></section>... а мазното скролање е JQuery Plugin. Така да, мислам дека bootstrap Ништо не смета.

Бтв, свиѓа ми се страната, многу! :)
 

Bojan

Член
Зачленет/а
9 март 2012
Мислења
79
Реакции
42
Горански, bootstrap само му ја праве страната Responsive. Така да скрола тоа се праве со обичен html5 код <section></section>... а мазното скролање е JQuery Plugin. Така да, мислам дека bootstrap Ништо не смета.
Ништо не го разбра човекот... Он сака да ја задржи страната ко сега што е, one-page веб страна, но со различни урл-а за деловите.
Тоа се прави со користење на push state од html5 history api. Во тој случај се менува УРЛ-то без рефреш при скролање надоле. Линковите од менито ке водат до различни УРЛ-а, но тие УРЛ-а се всушност само одредена скрол позиција на истата страна.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Поентата на мојо пост е тоа дека bootstrap ништо не смета.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
Ништо не го разбра човекот... Он сака да ја задржи страната ко сега што е, one-page веб страна, но со различни урл-а за деловите.
Тоа се прави со користење на push state од html5 history api. Во тој случај се менува УРЛ-то без рефреш при скролање надоле. Линковите од менито ке водат до различни УРЛ-а, но тие УРЛ-а се всушност само одредена скрол позиција на истата страна.
баш така!
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
никој не кажа дека смета. Едниствено што смета е тоа што се е ставено во една страна, па Гоогле нема индексирано ништо од тоа.
 

Oliver

Нов член
Зачленет/а
21 октомври 2014
Мислења
19
Реакции
0
Веб-страница
www.facebook.com
И мене ми треба добар СЕО мајстор, ако има некој од форумов нека ми пиши порака или нека прати е-маил на [email protected] па ќе му објаснам подетално.
 

Goranski

Истакнат член
Зачленет/а
2 април 2013
Мислења
961
Реакции
635
дечки ако планирате да беклинкирате ве советувам да не го правите тоа, може по некој таргетиран Guest Post ама по ептен малце (тоа може и самите да си го правите не ви треба мајстор)

Ако ви треб он-сајт оптимизација, keyword research, пишете ми во ПП и ке се договориме.
 
На врв Дно