• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Багови и непреведени делови на форумот.

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Шознам ... ке почекаме да видеме што ке кажат администрацијата :)
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Еј, дечки :) На порталот случајно налетав на еден проблем, баг, или сл.
LjV26.png


дали е тоа до аватарчето што не е ставено таму или појма немам :)

Не е баг. Доколку во постот има слика, ќе ја земе сликата како Thumbnail, но доколку нема слика тогаш го зема аватарот од членот како Thumbnail.
Фала на забелешката.
 
  • Like
Реакции: kon

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Овоа мислам дека е грешка, ама не сум баш сигурен, ама да си кажам.
http://www.ibiz.mk/help/terms
Правило број 4:
4. Иако основниот принцип на форумот е да се споделат слободно искажување на ставови, па дури и политичко агитирање, сепак „Црнобело форум“ нема да толерира ставови кои директно или индиректно значат негирање на македонската нација, јазик и самобитност. Доколку некој постави таков пост, поставувачот ризикува да биде трајно отстранет од форумот.
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
средено, преводот е од црнобело тоа останало така
 

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Во новиот подфорум PPD ја забележав оваа грешка наместо PPV треба да стои PPD а и може тоа во заградата да се промени во Pay Per Download некако пологично ми е.
6276f0a6b4cd42efb7ec1cb.png
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Во новиот подфорум PPD ја забележав оваа грешка наместо PPV треба да стои PPD а и може тоа во заградата да се промени во Pay Per Download некако пологично ми е.
Слика

Поправено, моја грешка.
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Не знам дали треба овде да пишам за ова, но не сакав да отварам нова тема. Кога пишувам ibiz.mk на adress барот несака да отвори, кога отварам од bookmark, го отвара сајтот. И кога кликам директо од емаил не ми отвара, морам да влезам на сајтот и да си ги проверам нотификациите... Не знам дали кај сите е вака или само кај мене.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Не знам дали треба овде да пишам за ова, но не сакав да отварам нова тема. Кога пишувам ibiz.mk на adress барот несака да отвори, кога отварам од bookmark, го отвара сајтот. И кога кликам директо од емаил не ми отвара, морам да влезам на сајтот и да си ги проверам нотификациите... Не знам дали кај сите е вака или само кај мене.

Имаше проблем со пристапувањето преку www. но тоа беше среден денес.
Дали сеуште го имаш проблемот? пробај исчисти cache на прелистувачот.
 

Bubo

Активен член
Зачленет/а
16 јули 2012
Мислења
252
Реакции
95
Исчистив chache и пак исто..
 
На врв Дно