• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Багови и непреведени делови на форумот.

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Се трудиме форумот да биде комплетно преведен и функционален. Доколку забележите непреведен дел, баг или некоја друга грешка пријавете тука.

Пример како да поднесете текст кој не е преведен.
 

tool

Член
Зачленет/а
10 ноември 2011
Мислења
70
Реакции
14
Во http://www.ibiz.mk/sendmessage.php Site Feedback и Registration Problem
Во http://www.ibiz.mk/subscription.php?do=viewsubscription&folderid=all Empty Current Folder
Во http://www.ibiz.mk/profile.php?do=editprofile Please contact the Administrator if your date of birth has changed.
Во http://www.ibiz.mk/profile.php?do=privacy целиот текст и Profile Picture
Во http://www.ibiz.mk/groups/ Group Subscriptions
Во http://www.ibiz.mk/group.php?do=search скоро се не е преведено
Koга правиш нова група и не внесеш наслов ти дава You must enter a group name.
Кога ќе качиш невалидна слика за ватар ти дава Invalid File
Во листата на игнорирани кога додаваш член што не постои The user 'с' was not found in the database. Please go back and correct this problem. You may want to check out the member list.
Кога испраќаш приватна порака и не ти се пополнети полињата Please complete both the subject and message fields. И кога ќе пишеш член што не постои The following users were not found:
Кога бараш со тагови и не постои таков таг No content has been tagged with '2'.


Toлку можев да најдам сега. Знам дека откако се регистрирав, кога ме однесе на правилата имаше нешто непреведено но не можам сега да го најдам тоа.
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
^ преведено.

Фала за инфото, и еве како би било најлесно (и за вас и за нас) да се поднесе текст за преведување.

доволно е само текстот да го пастирате и линкот кај ви се појавил, немора да правите printscreen и сл :halfliquid:
 

tool

Член
Зачленет/а
10 ноември 2011
Мислења
70
Реакции
14
Кога ќе отидеш со маусот врз репутацијата не се преведени деловите.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
^ ќе бидат преведени, фала на забелешка!
 

томче

дизајнерче
Зачленет/а
8 септември 2011
Мислења
391
Реакции
16
Веб-страница
www.ibiz.mk
Ставени се Репутациски Ранг,... (во избор беа и членски ранг, и кориснички ранг)
нешто во стилот PR (Page Rang) (нема смисла да го ставаме истото Page Rang,..)

ако имате на ум нешто друго што би звучело добро и интересно слободно предложете :shakefish:
 

tool

Член
Зачленет/а
10 ноември 2011
Мислења
70
Реакции
14
Кога отвараш нова тема, подолу Automatically retrieve titles from external links
 

StalkeR

Нов член
Зачленет/а
9 ноември 2011
Мислења
28
Реакции
0

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
ИБиз on Facebook во Sidebar-от кај фејсбук фан страницата за лајк.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
ИБиз on Facebook во Sidebar-от кај фејсбук фан страницата за лајк.

Тоа е така од фејсбук, и се менува во зависност каков јазик користиш на твојот фејсбук профил.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Само за потсетување,
Доколку наидете на некој не преведен дел, или грешно преведен ќе ве молам да го пријавите.
Истото важи и за багови доколку ги има.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Незнам колку е ова баг, ама под-форумите што се... во овој случај wordpress и joomla во CMS или така нешто, не ги прикажува, не само тие, сите под-форуми не ги прикажува.
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Незнам колку е ова баг, ама под-форумите што се... во овој случај wordpress и joomla во CMS или така нешто, не ги прикажува, не само тие, сите под-форуми не ги прикажува.

Тука се
i6tMM.png
 
  • Like
Реакции: kon

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Од страната кај што има за нови теми, имаше една YouTube bot изгледа е у VIP зоната, коа ја кликнам, вика немаш пристап... значи багот е, што ги дава темите од VIP зона :D
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Не е баг тоа така треба да биде. Ќе средиме да не се појавуваат.
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
Еј, дечки :) На порталот случајно налетав на еден проблем, баг, или сл.
LjV26.png


дали е тоа до аватарчето што не е ставено таму или појма немам :)
 

POWER

Активен член
Зачленет/а
31 декември 2011
Мислења
438
Реакции
46
Веб-страница
filiptodorov.info
Еј, дечки :) На порталот случајно налетав на еден проблем, баг, или сл.
LjV26.png


дали е тоа до аватарчето што не е ставено таму или појма немам :)
даре тоа е само Thumbnail сликичка, нешто како табела со информации е тоа ако убаво забележав..
 
На врв Дно