Неодамнешна содржина од teodor

 1. teodor

  Купувам фан страна со инстант артикалс

  Здраво, Незнам дали Фејзбук ги смени правилата или пак ја забрани Македонија за Инстант Артикалс, неможам да аплицирам. Па решив да купам фан страна која веќе е одобрена за Инстант Артикли. Не ми е важно колку лајкови е фан стрната. Пишете ми тука или во ПМ за да се договориме. :)
 2. teodor

  Нудам работа за пишување артикли

  Проверете си меил ви пратив одговор
 3. teodor

  Нудам работа за пишување артикли

  Здраво :) Имам потреба од четворица за пишување артикли, па сакам да понудам работа на некои од форумов. Што е портребно: Добро познавање на англиски. Предност ќе имаат тие што имаат имаат искуство со ова. Јас ќе ви праќам готови артикли на англиски вие треба само да ги измените и да ги...
 4. teodor

  Click bank прашање

  Еве тука пишува дека парите може и преку payoneer да се вадат. Јас претходанта недела го сменив начинот на исплата од чек во payoneer.
 5. teodor

  Click bank прашање

  Здраво :) Имав работено со Клик Банк пред повеќе од една година, првата недела немав ни една продажба и се откажав мислев дека нема да биде ништо. Еве денеска после повеќе од една година се најавувам на Клик Банк и гледам 600$ за 2016 година :) Според воа би требало и во 2015 година треба да...
 6. teodor

  Adsense и/во Македонија

  Ако имаш веќе одобрен адсенсе акаунт не треба да аплицираш одново, можеш истиот да го искористиш за да ги ставиш рекламите. Треба да помине малку време за да почнат да се покажуваат рекламите. Гледам постов си го напишал сабајлево така да веќе треба да ти се појавени рекламите. Исплатата оди...
 7. teodor

  Совет за подобрување на веб страна

  Имам пробано на различни места да ги ставам рекламите и со различни димензии досега вака најдобро оди. Последниве два дена CTR-то ми се качи на 3.8%. CPC имам уште ниско, ако го зголемам на 0.20 ќе правам дупло повеќе пари. Знаеш ли некој начин? Кога аплицираш на Revcontent имаш да одбереш...
 8. teodor

  Совет за подобрување на веб страна

  Поминаа скоро два месеца од кога го написав постов, сега имам многу поголем трафик од 3500-4000 посети дневно. На Адсенсе имам цтр 3%, цпц 0.1Е На Revcontent имам цтр 3.7%, цпц 0.06$ Дневно правам околу 30Е, денеска ми е најдобар ден со 38Е :) Скратениве линкови ке ги сменам со доменот пр...
 9. teodor

  Совет за подобрување на веб страна

  Фала за помошта:) 1. Направив измени во поставеноста на рекламите како што ми рече. Претходно имав една реклама над насловот, една најздоле и една во десниот сајдбар. Сега имам една реклама над први параграф (под насловот), една под 2 параграф и една најздоле. Откако ги направив вие измени, вие...
 10. teodor

  Совет за подобрување на веб страна

  Здраво на сите, Имам неколку прашања како да ја подобрам мојата веб страна. Eве видете, па кажете дали е добро направена, што да изменам или некој предлок да дадете ...
 11. teodor

  Seo 2015

  На ваа страна можеш да најдеш има бесплатни книги https://it-ebooks.info/ Еве линк од THE ART OF SEO 3rd EDITION https://it-ebooks.info/book/6420/ Kнигава е целосно се за сео, испадна во септември.
 12. teodor

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Здраво дечки, Mорам да пишувам од друг профил на другар оти сега се регистрирав и не ми дава на пишувам на темава , нема врска. Работам на фивер 2 месеци и е супер. Пред тоа на фрилансер ама тука е многу поубаво. Е сега, ја порачав картичката уште пред 1 месец. Пишуваше дека ќе стаса од 11 до...
 13. teodor

  Click bank помош !

  Пред неколку дена направив инстаграм профил . Почнав да ставам слики од пред потоа со слабеење и почнав да заследувам жени најголемиот дел од Америка . Досега заследив околу 3000 а ме следат над 600 на сликите имам по 100 like и повеѓе и по некој коментар .Под сликите го оставив мојот емаил...
 14. teodor

  Добредојдов

  :welcome:
 15. teodor

  Здраво дечки...

  :welcome:
На врв Дно