• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Неодамнешна содржина од stefan_v

 1. stefan_v

  [солуција] 0 Reach На Вашата Fb Страна.

  И јас имав таков проблем. Не е само до домејнот, и до страната е. Зависно колку дека дале казна(која изглеа зависи колку е тешко делото по правилата на Facebook), после одредено време ќе се врати ричот.
 2. stefan_v

  Wordpress Плугини

  Самиот плангин има опција да не блокира логирани корисници(ако е твој сајтот ќе се логираш од backend-от и пак ќе го гледаш иако си од Македонија, додека за другите од Македонија ќе им вади грешка). Имаш листа на земји за frontend, и листа на земји за backend.
 3. stefan_v

  Facebook Audience Network

  Одличен туториал. Одредено време(мислам дека околу месец дена) ја немаше Македонија како земја за Payout. Сега гледам пак ја додале. :)
 4. stefan_v

  Facebook ќе ги казнува страните со лоши реклами

  Пред некој ден Facebook потенцираше за забраната за Facebook Live видеа кои не се всушност Live(слики што не се мрдаат, слајдшоу, анкети итн). Тајмери за одреден настан(пример колку останува до нова година засега се ОК). https://techcrunch.com/2017/05/15/fake-live-videos/...
 5. stefan_v

  Adsense и/во Македонија

  Сигурен начин е тој, дури и одличен е. До пред некое време беше исплаќањето со Чекови така да Wire e огромен напредок. Данок мора да се плати на овој или оној начин, особено напоменувам за Wire. Ако правиш многу пари и се рашириш тогаш отвори фирма која има придобивки.
 6. stefan_v

  Совет за подобрување на веб страна

  Во Social Bar(линковите кон платформите) на скратениот линк стави нешто слично со твојата страна а не http://bit.ly/FACEBOOK-PAGE , да го има името на твојата страна по можност. Твој најголем проблем е дека со малку кликови неможеш вистински да оцениш CTR. Ти треба поголем трафик денифитивно.
 7. stefan_v

  Дневник Интернет Маркетинг Дневник

  Со среќа! :D
 8. stefan_v

  Среќен роденден Аце!

  Среќен Роденден :D
 9. stefan_v

  Здраво на сите

  Добредојде :)
 10. stefan_v

  Здраво на сите

  Добредојде :D
 11. stefan_v

  Hi To All :))

  Добредојде. :)
 12. stefan_v

  Hostgator Промоции

  Денес HostGator пак имаат попуст од 50%. Купонот е REDCROSS Денес истиот автоматски ќе е внесен и попустот ќе е активиран.Денес пак HostGator имаат промоција од 45%. Истиот не е автоматски внесен. Автоматски ќе ви се Штиклира CodeGuard и SiteLock(нешто што не ви треба). Купонот е...
 13. stefan_v

  Здраво дечки

  Добредојде. :D
 14. stefan_v

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Спам е. :D Неможеш најверојатно да контактираш со нив и да пробаш да ги отвориш пораките. Или ќе ти каже дека неможеш да контактираш со нив или дека акаунтите не постојат пошто најверојатно fiverr веќе ги средиле. :)
 15. stefan_v

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Тоа ти е во TO DO дека си имал порака. Кога ќе ја видиш се брише. А иначе тоа грешката што ти ја јавува е дека не можеш да контактираш со него е поради тоа што најверојатно сметката му е избришана(или е гагнат - односно неможе да се допишуваш со него) поради спамирање(или други причини). А и по...
На врв Дно