Неодамнешна содржина од Rocky

 1. Rocky

  Surveynoticias

  Дали знае некој дали вршат исплата од овај сајт. Доколку можете регистрирајтесе: http://surveynoticias.com/p208686
 2. Rocky

  Како до првиот проект на freelancer

  Победив на еден натпревар на Freelancer а пари нема на акаунтот , за колку време се префрлаат или прво треба да дадам фидбек?
 3. Rocky

  Како до првиот проект на freelancer

  Доколку има поискусни што се занимаваат со Freelancer. Ако може да напишат некои совети како да се добие првиот проект. СМЕР: ГРАФИКА
 4. Rocky

  Прашања околу CPA

  Нов сум во CPA па имам неколку прашања. Отворив CPAGrip па ако може некој да ми помогне како се местат понудите на блогот , на видеата и од шо зависи колку пари ке добиеш.
 5. Rocky

  Youtube video

  Имам 4-5 видеа со по 50 0000 views дали можам да ги искористам за нешто?
 6. Rocky

  Tsu

  http://www.tsu.co/risteskistefan
 7. Rocky

  Tsu

  Биди дел од новата и најдобра социјална мрежа која те наградува за твоите постирани содржини, за лајковите, коментарите и споделувањата на содржините. ТСУ го споделува 90 % од својот приход со оној кој е најзаслужен за приходот. Со ТЕБЕ! Kој сака и е заинтересиран да работи нека се регистрира...
 8. Rocky

  CPAGrip

  Ако има некој што се разбира од CPAGrip , нека ми објасни како да почнам со работа !
 9. Rocky

  Начини на заработка.

  i sho treba sega da rabotam mozhe da objasnite malku :)
 10. Rocky

  Начини на заработка.

  se registrirav na CPAGrip i sega mi vika deka ponudite ne se dozvoleni za makedonija , treba da smenam drzhava vo informaciite?
 11. Rocky

  Начини на заработка.

  Кажете некој начин на заработка преку интернет !?
 12. Rocky

  Elance

  Elance има некој од форумов тука шо заработува ?
 13. Rocky

  Кога би бил ваш ИБиз...

  Domainot Ibiz.mk би го направил портал а на нов podDomain pr. forum.ibiz.mk , ibiz.mk/forum би го префрлил форумов :)
 14. Rocky

  Peerfly Промовирање

  Ништо на PeerFly 3 пати пробав и кога пробувам да се логирам вика дека мојата сметка е одбиена ... на MaxBounty само ми стигнува повратна порака на емаил ќе го разгледаме важиот сајт и после ги нема никаде :/
 15. Rocky

  Peerfly Промовирање

  sho mene nigde ne i odobruvaat na CPA ! :S
На врв Дно