Неодамнешна содржина од RicoSoto

 1. RicoSoto

  Adsense прашање

  Мене ми се има десено. Ги пресметува како невалидни и ги ваде од сумата.
 2. RicoSoto

  Adsense прашање

  Батки, тие што умеете со Adsense, може ли да ми кажете зошто CPC-то ми се намали драстично на вебсајт кој ја задржа позицијата после сите апдејти? Дали е можно поради тоа што ничето е сезонско (мај-сеп) адвертајзерите да бидуваат помалку? Немам блокирано адови засега, но исто беше и претходно а...
 3. RicoSoto

  Се бара SEO

  Потребен е квалитетен SEO за голем проект - full-time. Доколку има добри резултати, следува договор на неопределено време. Компанија која бара SEO - Dazines. Заинтересираните нака пишат инбокс. Позз.
 4. RicoSoto

  Просечна заработка според пребарувања?

  Се зависи од купувната моќ на клучниот збор. Некогаш, фраза која се пребарува 500 пати месечно може да биде поисплатлива од фраза која се пребарува 5000 пати месечно. На пример, знам дечки што водат страна за филмови со превод, имаат 10 000 посети дневно, а едвај $40 неделно заработуваат...
 5. RicoSoto

  Penguin 2.0

  Нешто се крчка во кујната на Google...
 6. RicoSoto

  Колку заработувате од Адсенс?

  Не
 7. RicoSoto

  Колку заработувате од Адсенс?

  Дечки дај пишете некој ефективен метод за наоѓање и блокирање на low paying ads. Јас имам инсталирано Google Publisher Toolbar али некако споро оди работата, од кај знам илјадници адови има, и ги блокирам само нерелевантните, без веза некои со содржината. Позз
 8. RicoSoto

  Penguin 2.0

  Реално, мислам дека се клиентите со линк во футерот ама не сум баш сигурен пошто првпат се наоѓам во ваква ситуација. Како прво клиентите имаат inner страни со моз ранк 10-15, башка што 70% од нив се друго ниче. Од друга страна, ако погрешам, мада 90% е ова, ќе го урнам авотритетот на сајтот па...
 9. RicoSoto

  Penguin 2.0

  Пејџ ранкот најногу за месец дене ќе се апдејтува, а иначе пингвинот ни иба мамата на еден сајт што има кредит линкови во футерот на клиентите. Скроз ме збрка, не знам од кај да почнам :D Нека прате некој пита на здрав профил (за анчор текст), некоја графика само не сликата од Search Engine...
 10. RicoSoto

  Што е најисплатливо?

  Наисплатливо ти е да си направиш еден до два ауторити сајтеви и на крај како сакаш, така ќе печалиш, дали CPC, дали CPA дали платени реклами... Барај скапо ниче и ограничи се на 3-4 клучни зборови со над 10 000 exact и рокај го само тоа без разлика што во првите 4-5-6 месеца нема да видиш...
 11. RicoSoto

  Колку заработувате од Адсенс?

  Кликовите од 0.01-0.1 на почетокот почнаа да стигаат до 0.5 од клик. Има ли поврзаност алекса рангот со кликот?
 12. RicoSoto

  Заработка со гостински постови

  Идејата ти е топ! Можеш да ги стимулираш со тоа што како на articlesnatch, им даваш do-follow линк ако имаат 10 или повеќе артикли. Тука најдобар начин на заработка е Адсенс и спонзорирани постови. Треба малце време и работа додека да се издигне сајтот ама би требало да има доста заработка.
 13. RicoSoto

  Доминирај ги Google Top 5 позиции

  Веруваш ли дека ке се исплати инвестицијата за 74 exact? Ако сервисот е сликата уствари, нели би можело 500+ exact? Има доста моќна структура.
 14. RicoSoto

  Колку заработувате од Адсенс?

  Може ли некој да каже нешто повеќе околу Adsense, некој трик, некоја финта, негова заработувачка, како до по-платени адови повисок CTR итн. Поздрав.
 15. RicoSoto

  Во слободно време, учам оптимизирање...

  Ништо посебно. И онака во светот на SEO, една недела нема никакво значење. Можеш само да изгубиш income, на примерако си заработувал 50 или 100 долари неделно во просек. Можеш и да изгубиш некоја позиција во SERP-от али тоа не треба да се сваќа како голема загуба.
На врв Дно