Неодамнешна содржина од NenadS

 1. N

  Digital Ocean Hosting $5 бесплатен кредит

  Има нов купон за Digital Ocean за добивање 10$ кредит на акаунтот. 2014SSD Важи само за нови акаунти..Ако имате проблем со внесувањето на кодот пишете и на подршката и ќе ви помогнат со внесувањето. Ако некој сака да се зачлени преку мојот линк нека пише приватна порака.Има нови промо...
 2. N

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Денеска видов дека е воведен реферaл прогрaм нa fiverr..Ми се појaви и опцијa Invite friends во менито. https://www.fiverr.com/referral_program Мислaм декa кој се регистрирa преку вaшиот линк добивa бесплaтен гиг, a вие добивaте $5 откaко вaшиот реферaл ќе потроши $10 нa fiverr
 3. N

  Black Friday/Cyber Monday

  Да ја активираме темата за Black Friday за оваа година Попусти зa теми и плaгини: https://mythemeshop.com/offer/ Попусти зa домени: https://www.namecheap.com/ https://koding.com/ (developer community and cloud development environment) Now through Dec 3rd (2300 PST), when you purchase a yearly...
 4. N

  WordPress или Joomla ?

  Мојот глас оди за WordPress. Го користам последните неколку години за сајтовите што ги изработувам и можам да кажам дека за WP важат сите оние работи што ги кажа Аrtweb за Јооmla - лесен е за користење/развивање како за девелопери така и за оние кои подоцна ќе управуваат со содржините во админ...
 5. N

  People Per Hour

  Да и ја ги гледав тие опции, малку е поразлично од Fiverr и треба малку време да се привикнеш. Фала :) Ти посакувам успешна работа на PPH.
 6. N

  People Per Hour

  Истото прашање и од мене :) Првпат добива нарачка и не може да најдам како можам да ја доставам нарачката или ако евентуално затреба да ја откажам. Исто ако има некој искуство на PPH, ќе му бидам благодарен ако може да пише дали има опција за mutual cancellation како на Fiverr
 7. N

  Здраво на сите

  Добредојде :)
 8. N

  Здраво на сите

  Добредојде :)
 9. N

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  За среќа и малку неочекувано гигот е вратен :) и е повторно активен..Во пораката од нив имаше напомена дека треба да направам некои измени во описот у да ги тргнам сајтовите што ги имав наведено декa имам изработено скрапер за нив. Го сторив тоа и се надевам дека се ќе биде во ред..Мислам дека...
 10. N

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Имам проблем со еден гиг на Fiverr ..Ја добив следнава порака oд нив: We are sorry, but your Gig: 'create php web crawler, SCRAPER, parser script for you' did not pass our content editors' review. We see that your current Gig does not have a $5 service. All services on Fiverr start at $5. For...
 11. N

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Aко некој не е активен секој ден на Fiverr (не ги следи новостите), може ваквки информации да му бидат од корист. Fiverr имаат промо акција во наредните 72 часа - Потроши $25 ти враќаат назад $5
 12. N

  Здраво момци

  Добредојде и од мене :) Штом си мотивиран до даска , биди и упорен до дaска и успехот/заработката ќе си дојде..Ти посакувам што побрзо да се отвари тоа :)
 13. N

  Здраво дечки!

  Добредојде :)
 14. N

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Денеска Fiverr објави iPhone апликација, исто така во план се да објават и Android верзија. По повод објавувањето на апликацијата Fiverr има промоција и за првиот купен гиг преку апликацијата ќе добиете еден бесплатен гиг од $5 . Ова треба да го направите во рок од 1 час по симнувањето на...
 15. N

  Long Tail Pro

  Го немам користено Long Tail Pro и слични алатки и не би можел да понудам некои информации во врска со тој тип на алатки..Го најдов ова во врска со попустот на еден друг форум па го постирав тука да му излезе на некого поевтино ако реши да го купи :)
На врв Дно