Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..
MaximuSR
Последна активност:
31 Октомври 2016
Зачленет:
26 Ноември 2011
Мислења:
33
Допаѓања:
9
Поени од трофеи:
23

Ги следи 1

MaximuSR

Нов член

SEO сервис? Јас сум заинтересиран ај ако можеш дај ми повеке инфо 12 Април 2013

MaximuSR последен пат беше виден како:
31 Октомври 2016
  1. MaximuSR
   MaximuSR
   SEO сервис? Јас сум заинтересиран ај ако можеш дај ми повеке инфо
  2. Goranski
   Goranski
   и уште нештто, не прави општи страни од типот на блог за коли, или сајт за тетоважи, секогаш гледај да најдеш комерцијална тема каде што покасно ке продаваш продукт. Кога ке ранкирам страна на топ 5, тогаш поставувам Amazon.com продукти.
  3. Goranski
   Goranski
   ако треба SEO сервис, јас гарантирам top 5 на Google
  4. Goranski
   Goranski
   исто зависи, каква боја ти се рекламите. али сепак со 300 посети на ден, на најслабите страни правам по 3-4 еур на мин со тој трафик.
  5. Goranski
   Goranski
   здраво Диме,

   значи не е слабо, 30тина евра е ок за 3 месеци стара страна. Јас правам страна и едно 2 месеци немам ич заработка, многу зависи за што е страната од тоа директно зависи какви реклами ке ти пласира Google, следно зависи како ти се поставени рекламите на кои позиции, значи почни да тестираш со тоа што ке ги менуваш позициите на рекламите по една недела и следи како ти е CTR.
  6. Dimemk
   Dimemk
   Поз друже глеам добра пара праиш на адсенсе, јас користам на 2 страни (едната 2-3 месеца стара- другата недела дена :D ) до сеа имам едно 25 30 евра само значи ептен слабо, на што страни ти се пуштени тебе рекламите ние имаме едно 300 дневно посети од гугл срч, и по 400 500 од други страни како стумбле и реддит, малку совет едно друго :)

   milevdimitar skype ako imas isto i ti :)
 • Вчитување...
 • Вчитување...