• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Неодамнешна содржина од Martinovski

 1. Martinovski

  Youtube помош

  Помина времето кога можеше да монетизираш се' и сешто. Јутјуб сега бара оригинален и уникатен контент. Причината поради која си бил одбиен е најверојатно 'Reused Content'. Значи како што рече каналот ти е со компилации = reused content и нема да можеш да си ја вратиш монетизацијата со тој контент.
 2. Martinovski

  Како до поголема интеракција со фановите

  Мој совет ти е наместо линкот директно да го објавиш и да чекаш фб да го прочита тоа, објави некоја слика, а линкот скрати го со некој од скратувачите (пример - bit.ly). Значи ставаш слика поврзана со замата објава што претходно си ја пишувал на блогот/сајтот и горе скратениот линк. На овој...
 3. Martinovski

  Прашања околу CPA

  Converts on: ти објаснува кога добиваш конверзија, значи ако е овој офер што напомена Горански, добиваш конверзија кога ќе се продаде она што го промовираш, мој совет ти е да си промовираш едноставни email/zip submits.
 4. Martinovski

  Дневник Прв Француски Дневник

  Среќно!
 5. Martinovski

  Makedonski portali

  Повели. https://contao.org/en/ Како дозна? :)
 6. Martinovski

  Здраво и од мене

  Добредојде, читај, учи, споделувај знаење, дружи се. ;)
 7. Martinovski

  Прашања околу CPA

  Менаџерот ми рече дека морам да имам соспствен домен за да редиректирам преку ЈуТјуб, лол.
 8. Martinovski

  Прашања околу CPA

  Дозволено ли е на Peerfly на YouTube видеото во десктипшн да ставиш редирект линк од блогспот кој пренасочува до tinyurl скратен линк од понудата? Го прашав менаџерот, рече дека не е, дали има проблеми околу ова? И уште нешто, во понудата ми пишува да не се користи YouTube промоција.
 9. Martinovski

  Тринаесетти Интернет Маркетинг Дневник

  Да не претера малце? :)
 10. Martinovski

  Тринаесетти Интернет Маркетинг Дневник

  Со среќа нека е и што поскоро да си дојдеш до поставената цел. Мојата цел е 2$ за два месеци. :))
 11. Martinovski

  Дневник Седми интернет маркетинг дневник

  НЕВЕРОЈАТНО! Не ми се верува дека овој дневник не сум го прочитал целосно. Ете, тоа е она што ми требаше... Иако сеуште имам почетнички искуства, имам само една конверзија до сега од 43 МКД. дневников ми ја дигна мотивацијата на МАКСИМАЛНО ниво. И како јагодка на шлагот, коа го видов чекот, и то...
 12. Martinovski

  Ибиз Собир

  А јас мислам дека 15-ти септември помина. :)
 13. Martinovski

  Веб дизајн, прашање

  Кајгана = Drupal < Joomla! < Wordpress Кип калм и цепај Wordpress ;)
 14. Martinovski

  Прашања околу CPA

  Хехе, конверзијата ми е од US, преферирам US, UK, Canada, FR. Наредно што ќе се обидам е PIN Submit, добра глобална конверзација и се плаќа од 16 до 20 долари во зависност од популарноста на играта, мада тешко би одело ова, ама зошто да не пробам ;) Ако прашуваш за тоа, а ако прашуваш за...
 15. Martinovski

  Прашања околу CPA

  Здраво-живо друштво. Не сакам да отварам нова тема за ништо, па ќе се пофалам тука. После нецели 2 недели откако почнав сериозно да се занимавам со CPA можам да се пофалам со мојата прва конверзија, а воедно покрај успешните членови тука и одличните содржини, можам да кажам дека добив уште...
На врв Дно