Неодамнешна содржина од Liverb

 1. L

  [fiverr] gig 4 gig

  count me in ;)
 2. L

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Еве линк: https://www.fiverr.com/janvav/put-any-text-on-fan Немам видено друг ова да го нуди. Тапа камера имам може тоа да е :)
 3. L

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  2 пат ми се дешава ова, нарачки нула :eek:
 4. L

  Амазон ривјуа

  Може и повеќе души по 1-2 акаунти не е проблем Можам да плаќам на пејпал, скрил, пајонир, нетелер или на рака ако сте од Скопје
 5. L

  Амазон ривјуа

  Здраво, ми треба некој што има повеќе амазон акаунти (над 10 би било супер) за оставање ривјуа. Човеков вика доста нарачки ќе правел, денес бара 2 ривјуа за старт. Се договоривме долар по ривју да плаќа, тие ги делиме на пола. Знам дека не е многу али малце работа има. Јас ќе ги пишувам...
 6. L

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Пробував разни работи, некои беа со доста прегледи преку 5к, ставав видео, апдејт на профилот се пробав ни една нарачка не дојде :D Ми фалеа 5-6 нарачки да фатам левел 2 пред да престанат нарачките, инаку имам 100% рејтинг. Ги споделувате гиговите некаде, и ако да каде?
 7. L

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Некој идеа да даде што да нудам :) Преку месец дена ништо нема, пробував разни гигови, дизајн бла бла али ништо. Не ми се плаќаат секој месец по 3 долари за неактивност на картичката на пајонир :)
 8. L

  Hotfile

  На 3 пати да го аплоудирам и 3 линка за даунлоуд да поставам или како би му дошло?
 9. L

  Hotfile

  :D Еве од денес, и пак исто има. Овде пишува 10 пати симнати вкупно а кај заработки пишува: valid downloads: 2 0.05 €
 10. L

  Hotfile

  Прикачив 2 албуми на 15тина форуми и гледам 4 пати се симнати али заработка 0,01 втф? Тие 2 евра ги добив при регистрирација
 11. L

  Hotfile

  Не најдов на страната, какви опции за вадење пари има?
 12. L

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Се појави копчето на фивер ги повлеков :) јеј
 13. L

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  А овие 5 долари за активација автоматски си ги повлекува кога ќе ставам пари?
 14. L

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Гледаш по курсот на банката од чиј банкомат вадиш така?
 15. L

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Не не ја ставам сеа :) Викам за кога ќе вадам. На пајонир во акаунтот пишува дека е поврзан со фивер, може треба да се почека некој ден на фивер.
На врв Дно