• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Неодамнешна содржина од kon

 1. kon

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Не знам зашо мислете дека им сметат на нив ваште дупли акаунти оти ако имате порачки, они секако добиват. Никако не губат.
 2. kon

  Wysiwyg web builder за креирањен на cpa/ppd

  $15 ми дај на мене ќе ти искодирам респонсив, ама само ако си имаш дизајн. $50 со дизајн заедно.
 3. kon

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Одеше докај 100$ со еден мал гиг за дизајн.. после имав еден купец шо направи да сакам косата да си ја искубам и ги стави на суспенд.. Пробувам да најдам поголеми риби за дизајн сега, доста е фивер :D
 4. kon

  Македонски "хакер"

  Иии и тај Дарко се вика.
 5. kon

  Upwork (поранешно odesk)

  Подобро стави повисока цена... пошто кога одеш да купеш патики, не ги гледаш тие од 300 денара, туку од 1300 па нагоре :) Иначе, cover letter е многу битна работа и со тоа можеш да го придобиеш клиентот да работи со тебе. Погуглај, гледај некое видео на ЈуТуб за како да напишеш добро мотивационо...
 6. kon

  Графички дизајнер

  До 2 сум на факултет, нешто после тоа ? :)
 7. kon

  Графички дизајнер

  darkodarko622 скајп. darkoefremov.com / be.net/darkoxlonche портфолија ^
 8. kon

  Предлози, идеи, стратегии (се што може да помогне во врска со бесплатно рекламирање на интернет)

  Во зависност од тоа каков ти е вебсајтот, можеш да отвориш фејсбук страница и да ја шернуваш... не само фејсбук, туку буквално се'. Твитер, Пинтерест, Инстаграм, Фејсбук....
 9. kon

  Tsu

  Повраќа ми се од вакви пораки у стил БИДИ И ТИ ДЕЛ ОД СЛЕДНАВА ГОМНАРИЈА... каков дел бе? Дури и да ти исплаќат... колку добиваш? 0.000000000035 денари од клик ? или да ти биде полесно, 35 * 10 на -12та
 10. kon

  Што мислите за turlitava.com?

  Умрела циганката шо те фалеше па сега.... :D
 11. kon

  Fiverr заработката падна на нула.

  Искрено, на фивер ми одеше убаво... али преку глава ми дојде од тоа да работам на tasks а не на Projects... колку и да си ја сакаш работата, ако работеш на tasks, ќе ти прекурче од се живо и диво. Гиговите ми се на суспенд, одкако почна да добивам некои чудни нарачки..
 12. kon

  Во врска со freelancer.com

  Јас едно време таму работи, и прво, преку контести почна. Победи на 2-3 и после почна да бидувам на солидни проекти... Само трошоците се ногу заебани... 10% ако си free member..
 13. kon

  Оф - топик

  Исто е и за дизајн, како фриленсер. Акл немат у главата ќе ми расправат прикаски кое како се работе :D
 14. kon

  Оф - топик

  Такви сме бе... на Индиец му дај ти заврше работа, подобро ќе биде, отколку Македонец.
 15. kon

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Интересира ме кој левел си штом можеш да имаш 15 гигови? На мене 3 ми се дозволени?????
На врв Дно