• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Неодамнешна содржина од jassum20

 1. jassum20

  Etsy - генерална дискусија

  Фала за подршката, но сеуште немам одговори, а и немам ни нарачки за сам да соберам искуство. Sent from my iPhone using Tapatalk
 2. jassum20

  Etsy - генерална дискусија

  Здраво на сите, За сите оние кои што не го знаат овој сајт (Etsy.com), тоа е сајт каде што секој може да си креира сопствена продавница каде што ќе продава стари работи, рачно изработени или останати производи. пред неколку дена креирав продавница на Etsy, гледам дека платформата е сложена и...
 3. jassum20

  Потребен е article writer со добро познавање на англиски јазик

  Дали уште важи понудата? Sent from my iPhone using Tapatalk
 4. jassum20

  Помош со јутуб и адсенс

  Хахахаха. Твое право. Ако јас не ти ја ископорам идеата може да ти ја ископира некој од твоите следачи. Јутјуб не е нешто од кое добиваш ако го криеш, мора да имаш посети Sent from my iPhone using Tapatalk
 5. jassum20

  Помош со јутуб и адсенс

  Зошто не го објавиш каналот да видиме што објавуваш? Sent from my iPhone using Tapatalk
 6. jassum20

  Помош со јутуб и адсенс

  Во ред, ја сфатив твојата идеја, ама како искусен ме интересира да ми кажиш зошто да не успее бидејќи гледам многу канали што имаат такви видеа и заработуваат. Имам прочитано преку 30 книги па затоа сакав со тоа да почнам. Иначе што според тебе би се барало и дали има некои алатки со кои можам...
 7. jassum20

  Помош со јутуб и адсенс

  Во ред, ама прашањето ми беше што е во рамките на дозволено. Според тебе што да се објавува за да успее? Sent from my iPhone using Tapatalk
 8. jassum20

  Нудам shoutouts на 300k фејзбук страница

  Сакаш да купиш или за објавување на постови? Sent from my iPhone using Tapatalk
 9. jassum20

  Помош со јутуб и адсенс

  Сакам да направам канал на јутјуб каде што ќе правам рецензии на книги, па ме интересира што е дозволено да ставам за да можам да ги монетаризирам, пример можам да ставам слика или видео од книгата каде што ја држам и разлистувам, некои исечоци од книгата, или само раскажано со мои зборови...
 10. jassum20

  Videoscribe

  Фала многу Sent from my iPhone using Tapatalk
 11. jassum20

  Whiteboard handwritting анимации

  Здраво, дали некој може да ми препорача некоја Whiteboard handwritting софтверска алатка за креирање на анимации која е слободна или може да се најде на торент или слично? Исто така доколку знаете и некоја text to speech алатка која ќе дозволува да ги објавувам прочитаните текстови на youtube?
 12. jassum20

  Имам e-mail листа со 20.000+ активни мејлови, таргетирани на нич + us. неам поим што да и права.

  1.Кој маил сервис го користите (MailChimp, aweber) и дали испраќате пример по 1000 маилови во група и така да гледате како одат конверзиите, или испраќате до сите наеднаш? 2. Дали во маилот оставате само линк и тој линк да носи до affiliate страната (clickbank, amazon)- дали вака може да има...
 13. jassum20

  Заработувајте со SFI компанија

  Што е со оваа работа, работи некој, се исплати? Некој да ги одговори прашањата на MindHunter?
 14. jassum20

  Giveaway 100+ us лајкови на facebook

  И јас да се пофалам добив околу 250 лајкови... Сега овие денови промовирам па да видам како ќе реагираат
 15. jassum20

  Giveaway 100+ us лајкови на facebook

  Можи, зошто да не, вреди да се проба.
На врв Дно