• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Неодамнешна содржина од Geekoid

 1. Geekoid

  Fiverr Гигови

  Исто и кај мене, драматично се намалија прегледите на новите гигови што ги имам, просечно имав по 30-50 прегледи на еден гиг, сега имам 1-3 само. :(
 2. Geekoid

  Killer Fiverr Gigs за почетници

  reupload?
 3. Geekoid

  ti go gledav fiverr profilot. Mozes da mi kazes kako gi praes tie gigovi?

  ti go gledav fiverr profilot. Mozes da mi kazes kako gi praes tie gigovi?
 4. Geekoid

  Youlikehits macro за поени

  А сеа како да направам на некоја фб страна да се стават лајкови?
 5. Geekoid

  Youlikehits macro за поени

  исто.... :/
 6. Geekoid

  Youlikehits macro за поени

  Play (loop) кликам
 7. Geekoid

  Youlikehits macro за поени

  пак проблеми.. после првиот застанува. направив како што објасни пипелин, и го користив ова newfacebook.iim . Јазикот ми е англиски, сто по сто е нешто друго.. :ninjabattle:
 8. Geekoid

  Youlikehits macro за поени

  Па фејсбукот мисли дека е спам ова и бара captcha.. :spin:
 9. Geekoid

  Youlikehits macro за поени

  сеа треба и verification code :stupidme2:
 10. Geekoid

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  А како да дадам 300 лајкови? Има некоја програма?
 11. Geekoid

  сега те нема. :E

  сега те нема. :E
 12. Geekoid

  влези фејсбук, ако си овде.

  влези фејсбук, ако си овде.
 13. Geekoid

  МакДизајн Форум - Форум за Дизајн и Графика

  Порталот е во изработка, don't worry. :strong:
 14. Geekoid

  VBSEO

  Абе, ајде тоа поправив, но излезе друг проблем. Членовите се појавувааат на кирилица во линкот. Ако името на членот му е Член , во линкот се појавува forum.mk/members/член.html, наместо forum.mk/members/chlen.html. Како да поправам? Иначе еве ви ја листавата со буквите: // 'љ'=>lj 'њ'=>'nj'...
 15. Geekoid

  VBSEO

  Еј имам уште едно прашање, зошто наместо на П излегува IO ? Значи вака е forum.mk/ioretstavete-se/ioosleden-test.html
На врв Дно