Неодамнешна содржина од FilipD

 1. FilipD

  Купување на фејзбук страници.

  Edno 1 000 do 2 000 denari :)
 2. FilipD

  Прашања околу CPA

  Big Buddy, BHW.
 3. FilipD

  Смс плаќање

  Paygol, fortumo. Ne se isplakja poshto samo okolu 30-40% od parite od SMS-ot ostanuvaat za tebe.
 4. FilipD

  Tier 1 backlinks

  PBN-ot ne se povrzuva megju sebe. Od kaj go izvadi ova? Footprint e da linkirash megjusebno od pbn domejnite.
 5. FilipD

  Монетизација на YouTube

  Ne... Nosenjeto na traffic od yt videa bustiranje so fake views i likes do web strani monetizirani so bilo shto go najdov mnogu poprofitabilno od nekolku dolari za 1K real views. Ti preporachuvam da go napravish istoto :)
 6. FilipD

  Продавам фб профили!!

  Bratu profili od 2009ta godina se... Imaat vrednost isto kako ford mustang od 64ta ili 73ta. Ceni gi malce povekje, pa i kakov marketing napravija sigurno imaat troshoci za toa napraveno... Pa vkupnata cena na krajniot proizvod od 2009ta mora da bide pogolema! Haha, Jovan labavi si Amerika...
 7. FilipD

  Продавам фб профили!!

  Dajte be malce pojak marketing... Shto e ova.
 8. FilipD

  Одмор 2015

  Na BHW.
 9. FilipD

  Метод за убрзано билдање на карма на реддит?

  Max-Adsl internet... Menjash ip, nov acc, pravish upvote, repeat. pozz
 10. FilipD

  Seo giveaway. заинтересирани?

  Имаа пред некое време МОЗ 4 месеци трајл преку NameCheap.http://moz.com/blog/spam-score-mozs-new-metric-to-measure-penalization-risk Значи предобри се.
 11. FilipD

  Seo 2015

  Океј, White hat "SEO'S" терајте по ваше јас ќе терам по мое. Hopefully one day you gonna reach your goal. ;)
 12. FilipD

  Предлози, идеи, стратегии (се што може да помогне во врска со бесплатно рекламирање на интернет)

  Reddit, гугл алертс + блог коментари, пинтерест, yahoo answers лоооооол има многу начини. Во кој ниш си? Ќе ти кажам подетално.
 13. FilipD

  Seo 2015

  Не сум грешка ич. Имам страница на која само постирам контент (висок квалитет, релевантен и уникатен) и нема никаков ефект. А имам страница со 200 збора контент и churn n burn линкови ранкирана. Така да, тестовите си го покажуваат своето.
 14. FilipD

  Seo 2015

  -Купувањето линкови е минато, тоа што важеше во 2008 дека ако потрошиш некој долар повише ќе бидеш ранкуван веќе не важи, само лошо може да ти донесе = BULLSHIT! Најголема глупост до сега на форумов. Нема да се надворзувам или да објаснувам, стално работело и ќе работи. НАЈГОЛЕМ ФАКТОР ЗА...
 15. FilipD

  Оф - топик

  Golem profesionalizam e da mu zemesh na dete pari za rabota koja ubavo ste se dogovorile, trebalo da ja napravish se po dogovorot... i ti na dead line-ot se odkazhuvash i vrajkjash samo pola od parite poshto si napravil nekoj kampanja koja nema nikakov rezultat. :) Makedonci... ;)
На врв Дно