Неодамнешна содржина од dreamer

 1. dreamer

  Крадење на објави - македонски законик

  Фала, доволно беше и ова.
 2. dreamer

  Крадење на објави - македонски законик

  Здраво, дали постои закон во нашава земја со кој можам да си го заштитам трудот? Пример, 1) Имам веб страна и објаувам статија, за 10 мин гледам истиот текст ископиран буквално на друг сајт, дали можам да го тужам? (Имам наведено во "политика за приватнос и користење" дека не е дозволено...
 3. dreamer

  Што е cloudflare и кои се неговите предности?

  Ми дозволи 5 сајта да регистрирам бесплатно... До каде е лмитот? Или овие free samples се само одреден период или одредена брзина.. ?! :D
 4. dreamer

  Нов во ибизнисот

  Вреди. Имаш повеќе начини за заработка со ЦПА, но сепак, големите пари се прават со paid traffic. Значи како и секој бизнис мора да дадеш пари и да изгубиш па да научиш. Како почетна инвестиција, барем 500евричи да имаш.
 5. dreamer

  Вози и заработувај

  Добра идеја, не треба да се измислува тркалото ваков концепт постои во америка, само знам имаа проблеми со ГПРС и слични работи како што знам, но секако вие го знаете тој проблем веќе ваљда :) https://www.wrapify.com/
 6. dreamer

  Builderall - најисплатлив drag n drop builder на landing pages

  Здраво на сите, активен сум подолго време во интернет маркетингот и на форумов, претпоставувам знаете што е clickfunnels, instapage и слични сервиси, постои една нова алтернатива која има повеќе опции и е многу поефтина се вика builderall еве линк за регистрација Builderall, The Online Business...
 7. dreamer

  Помош со јутуб и адсенс

  Што е твое никој не ти го зема :D
 8. dreamer

  Помош со јутуб и адсенс

  Фала ти многу, што во превод значи, тешко дека ќе се замара некој со такви работи даа пријавува ова она. :D Најчесто ваквите јутуб а се почесто и инста канали се со еден видео template и едноставно слопуваат неколку клпчиња, додаваат текст даваат credist на крај и тоа е тоа. $$$
 9. dreamer

  Здраво другари

  :welcome:
 10. dreamer

  Помош со јутуб и адсенс

  "Channels will need 4,000 hours of annual viewing time and over 1,000 subscribers. YouTube is tightening therules around its partner program and raising the requirements that a channel/creator must meet in order to monetize videos." Така да веќе ова да важи, и овие 10к саати на преглед мора дасе...
 11. dreamer

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Пробај си ја среќата и на други сервиси конкуренти на фивер пример fivedquids. На времето добри пари се вадеа со оглед на тоа што плаќаат во фунти :D
 12. dreamer

  Shopify all in one domination course 2017 - 697$

  This video is unavailable. Да не ги симна некој случајно? 4-5 сеуште може да се отворат.Може ли да се изведе со Stripe од пријател од Германија? Фала.
 13. dreamer

  Колку заработувате од Адсенс?

  Дали игра улога на пример копирам текст од некој македонски пост, правам превод на Google Translate, додавам уште неколку реченици го средувам целиот тој текст и после го објавувам на мојот сајт. Дали е ова океј во очите на гугл?
 14. dreamer

  Black friday попусти на хостинг - 2018

  Затоа што е shared, колкави се шансите доколку некој друг корисник на серверот е blacklisted од гугл тоа и тебе да ти се манифестира...
На врв Дно