Неодамнешна содржина од Dimemk

 1. Dimemk

  Во што би можеле да се вложат 200$

  Осмели се направи го првиот чекор. Ти сам ако не знаеш што да започнеш бизнис, ние никогаш не би можеле да ти помогнеме, со тоа што не знаеме што воопшто ти лежи на тебе. Немој само да одговориш „Баш се можам да работам, дајте предлог и почнувам“. Со 200 долара во некој бизнис можеш да направиш...
 2. Dimemk

  Оф - топик

  Твој е think? :)
 3. Dimemk

  Веб страница на три јазика во WordPress

  А зошто не одеш со WPML ? Си имаш опција да преведеш се и сешто, на кој јазик ти си одбереш. Си бираш кој да ти биде под дифолт јазик, и 2 плус други. Пример пишуваш 1 пост, после му идеш дуплкат (англиски го пишуваш) и уште еднаш (германски). Многу е едноставно и лесно.
 4. Dimemk

  Поврзување на страна со блог...

  Јас знам дека не е дозволено пиратерија и такви работи, е сеа ако заработуваш огромни суми, има шанси и да проверат. Барем јас така мислам не мора да е точно :)
 5. Dimemk

  Ибиз Собир

  Дека одбра работен ден жити се
 6. Dimemk

  Здраво на сите! Баш сум среќен што ве најдов!

  Според сликата веќе ќе се префрли во „Работи во парк“ :D :welcome:
 7. Dimemk

  Здраво на сите :D

  ^ По првите впечатоци ме асоцира на тебе, а за тебе сите знаеме кој си каков си :P
 8. Dimemk

  Здраво на сите :D

  Зависи на каква дружба мислеш, има само 1 педер че се јави после :) Заебанција на страна, Добродојде :)
 9. Dimemk

  Веб хостинг + домен

  Епа што имате тогаш ? reseller hosting ? Или си купивте од хостгатор 10 baby package unlimited и си ги делкате :D
 10. Dimemk

  Веб хостинг + домен

  Јас те тебе потполоно разбирам, си кажа нешто што не ни смееше да помисилиш да кажеш. Тоа ти е исто како да продаваш кола и дојде човекот и ти му викаш 2пати до сеа е правев ремонт, и некогаш знае да не запале, ама се случува знаеш ?!?! Во ред е :)
 11. Dimemk

  Веб хостинг + домен

  ^ Е ај ова ми го кажи почнам јас страна, станувам бренд у македонија па и пошироко, и ти ми избришеш по грешка дата базата, затоа што сум ти рекол да ме префрлиш на многу појак сервер. И насталало поголема грешка и у пројвадерите и неможе никаков бекап ? После од каде ќе го бараш излезот од...
 12. Dimemk

  Подесување на W3 Total Cache

  Имам два проблеми кои се појавуваат независно еден со друг. Користам Wordpress, темата е Sahifa 3.4.1 Кога го активирам едниот проблем се јавува после 2 саати активиран плагин - ми прави дисејбл на темплејтот, целата веб страна или поедини постови ги прави под дифолт плави и нема ништо од...
 13. Dimemk

  Коментари на веб страна

  На мојата страна користам додаток од Facebook за коментари кој се поврзва со апликација која се прави во девелоперс страната на фб. LINK Е сега имам проблем тоа што кога некој комеентира на некој пост кој е шеруван на фан пејџ, истиот коментар не се појавува кога го отвориш постот во делот...
 14. Dimemk

  Како до заштита на сопствените страни ?

  Јас знам од каде се дојдени што имаше 1 напад, и како го средив, така да смирено малце. Поентата е како што сфана само горански, да не може никој да влезе друг. Како и да е благорадам за сите одговори.
 15. Dimemk

  Како до заштита на сопствените страни ?

  Што всушност е ова, мало појаснување, ако може )
На врв Дно