Неодамнешна содржина од Crnorizec

 1. C

  Продавање Книги

  Здраво, Ме интересира дали некој од форумов се занимава со продавање книги? Не сретнав ваква тема, доколку постои слободно нека ја избрише администраторот оваа. Запознаен сум само со опцијата за продавање на амазон киндле, амазон како што читав нуди до 70% од профитот, што значи за продадена...
 2. C

  Како до првиот проект на freelancer

  ај малку помош во врска со upwork Before withdrawing funds, all non-U.S. persons must provide their W-8BEN tax information. Legal Name of Business Self-Employed individual or entity - as will be used on tax return Што е ова tax information и што да пополнам? само име презиме?
 3. C

  Страни за пишувачи

  Фала - па се надевам дека ке најдам, само бев изненаден као многу му се допаѓа текстот и наеднаш после 1 ѕвезда и rejected...
 4. C

  Страни за пишувачи

  Знае некој друга слична страна, освен горенаведениве? Искрено сум разочаран од iWriter, јес да тек ми е прв article ама го тупат многу. За 1.62$ доби супер текст, ме исконтактира сам ода сменам една реченица што не му/и се сфиѓала. Од коа ја сменив глеам 1 ѕвезда ми остаил/а рејтинг и опис демек...
 5. C

  Здраво Не го решив никако( поише пати пробав со различни броеви и нигде не стигна), не знам...

  Здраво Не го решив никако( поише пати пробав со различни броеви и нигде не стигна), не знам каде(негде на форумов) имаше друг член напишано дека сме стаени угрупа на земји што не може да се регистритаар/работат, и се откажав...ако најде чаре пиши, позз :)
 6. C

  Заработка со microworkers

  After that, се мисли веројатно на од коа првиот пат ке ти пратат ама пробав повеќе пати со различни броеви нејќе. Број на пратени пинови стои нула И како ке изработам неколку "tasks" кога после секоја работа ми вика дека неам пин и неможам да ја сработам!?
 7. C

  Заработка со microworkers

  И тебе не ти стига пин на мобилен?
 8. C

  Заработка со Microworkers

  Ако знае некој да ми помогне, се регистрирав, ставив број, пробав неколку пати не вика дека е испратен пин за да можам да почнам да извршувам работи?
 9. C

  Заработка со microworkers

  ко што разбрав бараш пин, само кога треба да повлечеш пари или...? пошто после секоја завршена работа ми го бара, а најверојатно без тоа не ми се ни брои како завршена...
 10. C

  Заработете играјки GoldenTowns

  Тешко и толку дали ке извадиш, а точно дека ке најдеш еден куп попаметни работи од ова.
 11. C

  Заработете играјки GoldenTowns

  Да не извадил случајно некој пари преку ова? Пошо не ми изглеа реално некако...
 12. C

  ГАРАНТИРАНА ЗАРАБОТКА СО ЛЕСЕН МЕТОД

  А каква врска има државата што ќе ја одбереш?Од секое симнување од различни земји зависи колку добиваш при секое симнување?
На врв Дно