• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Неодамнешна содржина од CofD

 1. CofD

  Што им се случува на ропаци кои крадат содржини од друго сајтови

  Колкав дебил е овој сопствеников на страната, не е ни он свесен. Ај што крадел вести од тебе, па и сликите. Ај и тоа ама онде доле пишува нешто претплата, ваму-таму и дека немало да се обојат, а од десно реклами за партии....:notwork:
 2. CofD

  Насоки за почетник?

  Имам гигови кај што препродавам ствари, секако со одобрение и имав многу порачки на нив. Каде е тука креативноста? На фрилансер 2 работи имам направено (пред 2-3 години) и профилот ич не ми беше полн, какво портфолио какви бакрачи, освен име немав ништо. Пишав нешто се фалев дека сум најдобар и...
 3. CofD

  Насоки за почетник?

  o_O Да сум го прочитал ова твоево пред да почнам, немало ич да почнам.
 4. CofD

  Кои се вашите планови за во 2014?

  Ај во Долно Дупени, ќе ловиме риби :ziveli: :P
 5. CofD

  Оф - топик

  Добар си е yify само на 2-3 филма ми се укочуваше на некоја минута коа го пуштав на телевизор, а на компјутер си беа супер. Мада ова не сум сигурен дали е негов, зашто го нема на неговата веб страна.
 6. CofD

  Zarabotka kako nastavnik po Angliski jazik?

  Ако го знаеш перфектно јазикот од каде ќе знаат дали ти е мајчин јазик или не?
 7. CofD

  Кои се вашите планови за во 2014?

  Јас се откажав од бизнисот за некое време. Сега зашто ќе правам 18 месецов (фала богу), па ќе почнам да работам на мое име. Планирам да вадам барем една просечна македонска плата, па ќе видиме што како. Ќе напраам 1-2 странички и јутјуб ќе почнам, ако купам ново ПЦ. :D
 8. CofD

  Facebook лајкови - Help

  Јас како што разбрав Бокица има ставено на неговата веб страна лајк локер или се лажам? Битно нека собере некои 500 реални лајкови па после нека става на фан страната што сака. Мора малку да пркне страната.
 9. CofD

  Facebook лајкови - Help

  Не го слушај кико, никако шеар локер на почетокот. За името стварно е лошо, а и сликите се лоши. Можеш да ставиш по-еротски, поголи. Дури не се гледа интимен дел можеш да ја ставиш. Јас ваква страна имав летото и имав повеќе лајкови на сликите него на страната. Направи фејк акаунт и од таму...
 10. CofD

  Твој дизајниран маус пад за само долар (Paypal)

  Како направи купон? Можно ли е да се направи купон и за други ствари од страната?
 11. CofD

  Оф - топик

  Да ама ова е заглавено на 301 т.е 301+ е :)
 12. CofD

  Оф - топик

 13. CofD

  Купување на фејзбук страници.

  Малку подетално да објаснеше какви страници бараш, со колку фанови, од која држава да бидат?
 14. CofD

  Листа на сајтови од кои може да добиете followers

  Листа на сајтови од кои можете да добиете бесплатни твитер следбеници. Од сите сајтови би требало да добиете околу 1000 следбеници (нормално ќе има голем број што ќе отидат un-follow). После користењето не заборавајте да го прекинете access-от на апликацијата до вашиот акаунт. :) askfollow.com...
 15. CofD

  Youtube Rank Checker

  Програм за да проверите како ви е рангирано видеото за одреден клучен збор. Мислам дека ќе биде корисно за некои членови коишто работат со youtube. Линк за превземање: http://www.sendspace.com/file/m9vzy3 Вирустотал...
На врв Дно