Неодамнешна содржина од Bubo

 1. Bubo

  Revenyou чек

 2. Bubo

  Revenyou чек

  На мене ми имат исплатено на пејпал 100+ долари.
 3. Bubo

  ГАРАНТИРАНА ЗАРАБОТКА СО ЛЕСЕН МЕТОД

  За секоја држава има различни Offer-и и некои даваат повеќе пари некои помалку...
 4. Bubo

  Доминирај ги Google Top 5 позиции

  Како што гледам јас овде ти си сигурен дека ќе ги ранкира во топ 5. Кога веќе не рангира се правдаш дека не е твоја обавеза да биде страната ранкирана. И исто така си сигурен дека ќе има резултати од твојата кампања. Како што немаше на мојата исто така нема и на други страни резултати. Тоа не е...
 5. Bubo

  Се бара учител за PPD !!!

  Не блог. Пробај со веб страна со .com домен. Малце ќе биде потешко али ако можеш рангирај на гугл и ќе видиш големи резултати.
 6. Bubo

  Се бара учител за PPD !!!

  За ППД моја препорака ти е да учиш СЕО и да рангираш на гугл. Според мене Youtube е мртов за PPD
 7. Bubo

  Како да искористам FB профил?

  Не се исплаќа толку да се мачиш да пишуваш со еден за само тој да конвертира :) Подобро тоа време да го искористиш за профилот да ти изгледа реален да објавувај песни, статуси и што ли не друго, па кога ќе ставиш понуда повеќе пријатели да конвертираат.
 8. Bubo

  Како да искористам FB профил?

  Тоа е се океј. Ме интересираше подетално методот на монетизација. Имам јас профил со 5000 пријатели ама немам денар заработено од него...
 9. Bubo

  Како да искористам FB профил?

  Може методот убаво да го објасниш ? :)
 10. Bubo

  Ве молам за помош !!!

  Е сеа и ти... Не даваат пари од читање. Нека прочита еден метод и нека го проба одма. Препорачувам да чита Success stories
 11. Bubo

  Ве молам за помош !!!

  Почни со читање по форумот.
 12. Bubo

  CPA Adult

  А да објасниш во еден убав пост на сите ? :D
 13. Bubo

  Совет која Affiliate мрежа да користам?

  Зависи од која продавница зимаш. Има продавници кои испорачуваат секаде.
 14. Bubo

  CPA Adult

  И јас барам добри понуди за Адулт ама слабо наоѓам... Ако знае некој веќе пробани понуди нека пише овде.
 15. Bubo

  Прв PPI (Pay Per Install) дневник

  Јас изгубив мотивација уште на почетокот и ова продолжив да го работам само ради дневникот, да видам до колку пари ќе стасам. Не му дадов ни посебно внимание. Цело време пробувам да видам што е проблемот и зошто ми ги банираат акаунтите. Акаунтите ми ги банираат и со едно видео ако има. Не го...
На врв Дно