Неодамнешна содржина од AleksandarJ

 1. AleksandarJ

  Giveaway 100+ us лајкови на facebook

  Ги добив инстантно лајковите и после неколку дена си стојат уште. За жал немам време да објавам нешто ново за да видам и дали реагираат некои од нив на добар контент:-)
 2. AleksandarJ

  Giveaway 100+ us лајкови на facebook

  Count me in!
 3. AleksandarJ

  Нов сајт со бесплатни игри

  Не мешај латиница со кирилица. Зборувамз а текстот под листата со казина. Наслови го Казино Игри (а не kazino igri). Се разбира ако целиш кон македонски читатели треба да го преправиш текстот затоа што не е напишан на добар македонски јазик. После тоа ти треба review за сите од казината што се...
 4. AleksandarJ

  Здраво

  Јас сум тука и го проверувам форумов речиси секој ден. Здраво и добредојде:-)
 5. AleksandarJ

  [затворен оглас] се бара english content writer

  Провери мејл.
 6. AleksandarJ

  Нудам работа за пишување артикли

  Кај народот познато и како rewriting.
 7. AleksandarJ

  Нудам работа за пишување артикли

  Провери email x2
 8. AleksandarJ

  Кои услови треба да ги исполнува страницата за Adsense?

  Според мое мислење и искуство - копирање текстови, квалитет на содржина и тн. не игра многу улога за да добиеш право на користење на адсенс. Проблемот настанува кога почнуваш да заработуваш и особено кога ќе пробаш да повлечеш. Тогаш те чешлаат потемелно. Кога почнав пред 6-7 години отворив...
 9. AleksandarJ

  Fiverr заработка - генерална дискусија

  Нешто имаш измешано брзини. Fiverr ти овозможува да земеш payoneer картичка откако ќе заработиш 50 долари (барем така беше порано) со посебни поволности. Каква врска има bank transfer со payoneer?
 10. AleksandarJ

  Има ли некој искуство со stumbleupon?

  Порано после секој објавен пост шерував на фејсбук фан пејџот, твитер и стамблапон. Од време на време пуштав и на линкдин, редит па и на мајспејс :) so hootsuite.com беше најдобро од еднаш да ги праќаш или да им направиш shedule да се пуштатсами подоцна.
 11. AleksandarJ

  Има ли некој искуство со stumbleupon?

  И зависи во која категорија објавуваш, така да експериментирај. И тагови обавезно ставав, ако тоа игра некаква улога...
 12. AleksandarJ

  Има ли некој искуство со stumbleupon?

  Помеѓу 20 и 30 посети максимум. За волја на вистината содржината не беше сензационалистичка. Мислам дека траифкот е од америка најмногу и треба да се внимава и кога се објавува. Ама ова зборувам за пред година дена, може сега е нешто сменето.
 13. AleksandarJ

  Партнер во онлајн бизнис

  Да. сега уште малку ставам vacation mode :-) (во моментов сум затрупан со работа морам да ја исчистам пред одмор) па од септември може.
 14. AleksandarJ

  Партнер во онлајн бизнис

  И јас имам слична идеја, само што не знам колку сум спремен да инвестирам пари. Време можам да инвестирам (иако и тоа е лимитирано). Сепак не би влегувал во нешто што можеби нема да донесе никаков профит. Отворив еден сајт ама стои така со триестина статии на него. Не инвестирав никогаш во...
 15. AleksandarJ

  Методи за најдобра интернет заработка во 2015

  Премногу сум фокусиран на букви па го заборавив знакот female.:-) Инаку article writing и writing општо е исплатлива работа само што иако изгледа лесно, не е баш лесно. Треба да си упорен, да имаш добар вокабулар и да не се откажеш. Се разбира одлично познавање на англискиот јазик is a must.
На врв Дно