Неодамнешна содржина од aleksandar4o

 1. aleksandar4o

  Amazon affiliate - генерална дискусија

  Ухх лошо. Дали ти работиш со нив? Што значи не за џабе кружат гласини низ интернетов дека безос е идиот и ги омаловажува неговите работници. Уште ова му фалеше сега. Значи ништо чудно да излезе некој нов aff. network кој ќе му го укради местото на амазон во блиска иднина.
 2. aleksandar4o

  Академии за дигитален маркетинг

  Lynda.com има супер почетнички курсеви кои детално објаснуваат што и како. Ги препорачувам за секого.
 3. aleksandar4o

  Udemy курсеви

  Добар курс за почетници. Не е баш нешто expert course но тие што сакаат да поднаучат нешто е супер.
 4. aleksandar4o

  Cpa legacy 2k18

  Изгледа интересно, сега баш ќе ја прочитам. Благодариме за споделувањето.
 5. aleksandar4o

  Здраво

  Добредојде! Се читкаме наоколу.
 6. aleksandar4o

  Shopify all in one domination course 2017 - 697$

  Топ све тоа него како можеме да прифаќаме payments преку shopify? Колку што разгледав наоколу за Македонија неможеш доколку немаш пејпал да примаш пари, нешто читкав за Cpay.com.mk некаков си плагин имале ама за Woocommerce само
 7. aleksandar4o

  Твој дизајниран маус пад за само долар (Paypal)

  Ни една гребнатинка нема. 10/10 Quality.
 8. aleksandar4o

  Помош/совет за traffic..

  Направи профили на Twitter, Instagram, Pinterest, Facebook Page, YouTube и почни да бидиш активен. Регистрирајсе по форуми за спортови исто така и таму биди активен. Користи Yahoo Answers исто така. И пополека земај замав накај СЕО-то.
 9. aleksandar4o

  Прашања околу CPA

  Неможиш да си играш со нивниот тракинг систем. Можеш оваа мучка да ја правиш со инцентивни компании но не и со нон-инцентивни. Ќе видат дека од 10 лидови ниту еден не го поминал вториот чекор и ќе јадеш инстант блеклиста на понудата а и може да ти ги соберат сите пари у акаунтот. Тоа е стара...
 10. aleksandar4o

  Tier 1 backlinks

  Здраво. Бидејќи немам добро искуство во врска со Тиер 1 би сакал да прашам тука. Планирам да правам Тиер 1 - Web 2.0s и кој спинер би ми го препорачале за артиклите? Читав еден метод демек да ги преведиш од англиски на македонски, од македонски на шпански, од шпански на англиски итн и после...
 11. aleksandar4o

  Tsu

  На иБиз си член од 2012, зарем од тоа време не успеа да пронајдеш ниту еден метод кој може да ти донесе заработка? Тогаш сигурно не си ни ПОБАРАЛ наоколу.. Бидејќи сигурен сум дека ако си ги испробал сите методи овде, барем некои од нив би успеале и ти би направил барем минимална плата.....
 12. aleksandar4o

  AddMeFastRobot целосна верзија!

  И мене баш ме интересира, ми требаат многу AMF поени.
 13. aleksandar4o

  Вовед во CPA Маркетинг

  Конверзија е кога некој ќе ја заврши работата која обично е популнување на e-mail,регистрирање на некоја страна или нешто слично.CPA компаниите обично ви кажуваат како понудата конвертира на пример: 1st Page Email Submit,Credit Card submit,1st page zip code submit,2nd page registration и така...
 14. aleksandar4o

  Дневник Интернет Маркетинг Дневник

  Почнав веќе со Email/Zip а планирам и нешто друго.. Ќе видиме.
 15. aleksandar4o

  Дневник Интернет Маркетинг Дневник

  Здраво на сите! Гледам дека подфорумов е малце умрен па затоа си реков да направам еден дневник а воедно да си поставам цели. Поради проблеми не бев во состојба да работам последните 2 месеци па направив многу малце кеш. Затоа сеа сакам тоа да го надополнам. Цел - 1000$ до 1 Април. Значи имам...
На врв Дно